Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Tatiana Kamieniecka „Niebo”

Zdjęcie: Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Tatiana Kamieniecka „Niebo”

fot. Kamila Chomicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 35. Sceny Tańca Studio Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Niebo Tatiany Kamienieckiej. W spektaklu wykorzystywany jest stroboskop.

O spektaklu:

Ziemia to miejsce życia stworzeń, z których jedne ujarzmiają, a inne są ujarzmiane. W jaki sposób człowiek przegląda się w oczach tych, których ujarzmia? A zwierzę? Czy zwierzę chętnie przegląda się w oczach człowieka?

Performans powstał z potrzeby międzygatunkowego dialogu i stanowi próbę intymnego zbliżenia do zwierzęcia w człowieku oraz odnalezienia wrażliwej istoty w zwierzęciu. Podważa zasady organizujące relacje między nimi. Zadaje pytania o dzielące ich różnice i łączące ich podobieństwa. Niebo to podróż w głąb nas samych, tęskniących za instynktem i utraconym pierwiastkiem zwierzęcej niewinności.

W Niebie relacja człowiek-zwierzę odbija się w relacjach między płciami. Jak daleko słowo „gorilla” pada od „guerilli”? Co łączy je z zamaskowaną partyzantką? Czy kobieta chętnie przegląda się w oczach mężczyzny?Czy o takiej Ziemi marzyliśmy?

koncept, choreografia i wykonanie: Tatiana Kamieniecka

muzyka: Oleg Dziewanowski

wideo: Kamila Chomicz

tekst: Anna Elżbieta Kamieniecka

konsultacja choreograficzna: Iza Szostak

światła: Tomasz Daniluk

premiera: 26 lutego 2017, WL4 Przestrzeń Sztuki w Gdańsku

czas trwania: 50 min

Spektakl został zrealizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close