Warszawa/36. Scena Tańca Studio: Agata Maszkiewicz „Still Life (martwa natura)”

Zdjęcie: Warszawa/36. Scena Tańca Studio: Agata Maszkiewicz „Still Life (martwa natura)”

Agata Maszkiewicz "Still Life", fot. Martial Mouroux

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na 36. Scenę Tańca Studio, którą otworzy spektakl Agaty Maszkiewicz Still Life (martwa natura).

O spektaklu:

Spektakl Still Life (martwa natura) skupia się na relacji człowieka z codziennymi przedmiotami i naturą. W godzinnym wywiadzie-performansie Agata Maszkiewicz wraz z Vincentem Tirmarche przywołują do życia wypowiedzi Alexa, Jenny, Marco i Emmy na temat ich najbliższego otoczenia, natury rzeczy oraz śmierci. Unikając fizycznej obecności przedmiotów, tancerka poprzez ruch stara się odnieść do pytań postawionych swoim rozmówcom. Angażując ciało bada granice między trwaniem a przemijaniem, bezruchem a zamieraniem, stawaniem się a przepoczwarzaniem. Zwodzi przy tym zmysły publiczności, ich poczucie czasu i przestrzeni. W efekcie tytułową martwą naturą staje się kolażowa kompozycja tańca, światła, kostiumów oraz projekcji wideo.

trailer

pomysł, choreografia, taniec: Agata Maszkiewicz

wideo, dramaturgia: Vincent Tirmarche

światło: Henri Emmanuel Doublier

kostiumy: Sofie Durnez

wykorzystana muzyka: Wouh Nicolas Jaar, Gosh Jamie XX

muzyka oryginalna: Goneril & Cocoon/Christophe Demarthe, remiks Vincent Tirmarche

reżyseria dźwięku: Goneril

produkcja: teatr L’Avant-Scène Cognac, Francja

koprodukcja: Art Stations Foundation, Poznań

premiera: 12 października 2017, festiwal Konfrontacje Teatralne, Lublin

czas trwania: 60 min

Spektakl powstał podczas rezydencji: Maison de la Culture Amiens/Francja; L’Avant-Scène Cognac/Francja; BUDA Art Center Kortrijk/Belgia; Art Stations Foundation, Poznań

Spektakl powstał przy dofinansowaniu francuskiego Ministerstwa Kultury – DRAC Nouvelle-Aquitaine oraz wsparciu kolektywu SUPERAMAS.

Podziękowania dla festiwalu XXII Konfrontacje Teatralne.

Agata Maszkiewicz_Bloc-marque culture couleur (miniaturka)Logo ASF (miniaturka)   Agata Maszkiewicz_Logo-Avant-Scene-Cognac (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close