Warszawa/36. Scena Tańca Studio: Maciej Sado „Anydog cont.”

Zdjęcie: Warszawa/36. Scena Tańca Studio: Maciej Sado „Anydog cont.”

Maciej Sado "Anydog cont.", fot. Natalie Abbott & Zander Porter

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na 36. Scenę Tańca Studio, podczas której pokazany zostanie spektakl Macieja Sado Anydog cont..

Uwaga! Aby w pełni uczestniczyć w performansie, należy mieć w swoim telefonie dostęp do internetu oraz zainstalowaną aplikację WhatsApp.

O spektaklu:

Co, jeśli patrzenie w ekran nie jest tylko bezużyteczną aktywnością, która sprawia, że nie dostrzegamy otaczającej nas rzeczywistości? Co, jeśli jest portalem, pozwalającym nam doświadczać  rzeczywistości rozszerzonej?

Ciało to interfejs pomiędzy rzeczywistością obiektów a wirtualną obecnością. Wchodzi w interaktywną sieć, tworzoną przez ciała, pogodę, oświetlenie, globalne ocieplenie, recykling, nostalgię i WhatsApp.

W takim układzie ekran stwarza szansę dla nowych form życia. Stwarza własne duchy. Niesamowite stworzenia z przeszłości, które przewidują ciemną przyszłość.

choreografia: Maciej Sado

performans: Juan Felipe Amaya González, Maciej Sado

duch: Ola Maciejewska

duchy WhatsApp: Tea Teearu, Andrea Zavala Folache, Sigrid Stigsdatter Mathiassen, Juan Pablo Cámara, Zander Porter, Ewa Dziarnowska, Laima Jaunzema, Roger Sala Reyner, Anders Toft Pedersen, Antonia Steffens, Jessyca R. Hauser

premiera: 31 stycznia 2019, SomoS Art House Belin (Vorspiel transmediale/CTM)

czas trwania: 30 min

W spektaklu wykorzystywany jest stroboskop.

Spektakl w języku angielskim.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close