Warszawa/38. Scena Tańca Studio: Iwona Olszowska, Marcin Janus „Koncert na organy”

Zdjęcie: Warszawa/38. Scena Tańca Studio: Iwona Olszowska, Marcin Janus „Koncert na organy”

Iwona Olszowska "Koncert na organy", Warsaw Flow 2015, fot. Rafał Nowak

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Iwony Olszowskiej i Marcina Janusa Koncert na organy, który odbędzie się w ramach 38. Sceny Tańca Studio.

O spektaklu:

Prezentowany spektakl to cielesny koncert według niespotykanej partytury, z powstającą na bieżąco kompozycją; improwizacja taneczna otwierająca przestrzeń na odmienną percepcję ciała. Artystka w Koncercie na organy wytańcza ruch zestrojony z kolejnymi organami i systemami w ciele.

Iwona Olszowska jest tancerką i choreografką łączącą w swojej metodzie pracy taniec współczesny, improwizację strukturalną, kontakt improwizację oraz metodę Body-Mind Centering®. Z improwizacją i technikami somatycznymi spotkała się jako tancerka i liderka Eksperymentalnego Studia Tańca EST w 1990 roku w USA. Przez wiele lat ,pracując zarówno nad własnymi spektaklami, jak i w teatrach dramatycznych, a także ucząc tańca gromadziła wiedzę o ciele w ruchu, łącząc wiele technik w swój autorski język tańca.

koncepcja i wykonanie: Iwona Olszowska

muzyka: Marcin Janus

premiera: 21 listopada 2014, Teatr Barakah, Kraków

czas trwania: 40 min

Kuratorki 38. Sceny Tańca Studio: Joanna Chitruszko, Sonia Nieśpiałowska-Owczrek

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)STUDIO NOWE LOGO 2019 (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)       Syrenka 2019 STS (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, Malarnia, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close