Warszawa/38. Scena Tańca Studio: Warsztat Iwony Olszowskiej

Zdjęcie: Warszawa/38. Scena Tańca Studio: Warsztat Iwony Olszowskiej

Iwona Olszowska, fot. Anna Haracz

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na warsztat Iwony Olszowskiej, który odbędzie się w ramach 38. Sceny Tańca Studio. Warsztat prowadzony jest na poziomie otwartym i przeznaczony dla osób powyżej 16. roku życia.

Warsztat nawiązuje do spektaklu Koncert na organy. Łączy taniec współczesny, świadomość ciała wspieraną przez anatomię doświadczalną i technikę Body-Mind Centering®, improwizację ruchową i pracę z wyobraźnią. Iwona Olszowska: Podczas warsztatu zrobimy topografię organów. Znajdziemy relacje i połączenia pomiędzy strukturą szkieletową a organicznością ruchu. Zestrajając się ze specyfiką i potencjałem poszczególnych organów, będziemy wydobywać ekspresję ruchową im przypisaną. Będziemy aktywizować organy oddechem, dźwiękiem i ruchem i odkryjemy indywidualny wyraz ekspresji.

Z uwagi na indywidualną pracę w zgodzie ze swoimi możliwościami, warsztat przeznaczony jest dla każdego, niezależnie od umiejętności i mobilności. Do pracy nad świadomością ciała zapraszamy także osoby na co dzień związane z ruchem, sportem lub sceną.

Limit osób: 25

Czas trwania: 90 min

Iwona Olszowska

Tancerka, improwizatorka, choreografka i nauczycielka tańca. Jest pedagogiem Somatic Movement wg metody Body-Mind Centering®; założycielka i dyrektor artystyczna Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie.

Tańczy, występuje i uczy na festiwalach i warsztatach w całej Europie. Występowała na Festiwalu Improwizacji w Judson Church w Nowym Jorku, na Uniwersytecie George Washington oraz w Dartington College w Anglii. Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu, Akademii Muzycznej w Krakowie, Akademii Muzycznej w Łodzi i innych.

Jej praktyka artystyczna i pedagogiczna czerpie z technik tańca współczesnego i metod somatycznych. Kształciła się m.in. u Milana Kozanka, Nancy Stark Smith, Raya Chunga, Eckharda Müllera, Yaniva Mintzera, Benno Voorhama, Steve’a Batsa, Joerga Hassmana i Adriana Russi. Uczestniczyła w zajęciach także na Uniwersytecie George Mason, Uniwersytecie Alabama oraz Uniwersytecie Calgary.

Jej twórczość obejmuje prace choreograficzne, projekty improwizacyjne, site-specific, a także współpracę z muzykami. Ostatnio współpracowała z muzykiem Marcinem Janusem i designerem Grzegorzem Kaliszukiem, jak również zajmowała się improwizacją sceniczną we współpracy z Renatą Piotrowską, Michaelem Schumacherem, Natalią Iwaniec, Anną Haracz, Pawłem Koniorem i Pracownią Fizyczną Jacka Owczarka.

Kuratorki 38. Sceny Tańca Studio: Joanna Chitruszko, Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)STUDIO NOWE LOGO 2019 (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)       Syrenka 2019 STS (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Teatr Studio, Duża Scena, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close