Warszawa: Adrian Russi „Upadając w kontakt” – warsztat improwizacji kontaktowej

Zdjęcie: Warszawa: Adrian Russi „Upadając w kontakt” – warsztat improwizacji kontaktowej

Fot. materiały CSW Zamek Ujazdowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Andrzej Woźniak zaprasza na warsztat Upadając w kontakt, który poprowadzi Adrian Russi. Warsztat skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych głębszą praktyką improwizacji kontaktowej. Podstawowa znajomość tej formy tańca będzie atutem, ale nie jest konieczna do wzięcia udziału w warsztacie.

Koszt: 295 zł przy wpłacie zaliczki w wysokości 125 zł do 20 marca 2018 i 350 zł po tym terminie.

Pytania i zgłoszenia: Andrzej Woźniak: ej.posluchaj@gmail.com

Prowadzący o warsztacie:

W jaki sposób mogę oddawać ciężar ciała jednocześnie pozostając odpowiedzialnym za siebie? Jak zachować połączenie z własnym centrum w czasie upadku? Jakie to uczucie poddać się sytuacji? W jaki sposób mogę stworzyć stabilną strukturę, która pozostanie miękka i ruchoma?
W czasie tego warsztatu podstawowe zasady dynamiki improwizacji kontaktowej zostaną przedstawione w taki sposób, żeby umiejętnie i w pełni móc wykorzystywać je w ruchu z partnerem i solo. Oprócz jakości „serfingu” pod powierzchnią skóry i sięgania w wielu kierunkach będziemy zajmować się głównie własnym ciężarem oraz tym, jak wykorzystywać go, by pozostać głęboko zaangażowanym w taniec. Odpychanie się od podłoża i upadanie – czyli odpowiadanie na siłę przyciągania – to dwa główne sposoby inicjowania ruchu w przestrzeni. Z kolei upadanie w kierunku partnera, a właściwie w kierunku punktu kontaktu z partnerem, powinno być siłą napędową każdego duetu kontaktowego. Aby wykorzystać grawitację musimy się poddać i zdobyć na odwagę. Musimy też pozostać mobilni i umieć reagować szybko. Wówczas coś, co nazywam „podążaniem poprzez” stanie się organiczną częścią tańca i zamiast ciągłego kontrolowania sytuacji zaczniemy wspólnie przemieszczać się w nieznane.

Adrian Russi jest nauczycielem improwizacji kontaktowej mieszkającym w Szwajcarii. Od lat podróżuje po całej Europie, ucząc i performując. Po zakończeniu studiów na „bewegungs-art“ we Freiburgu kontynuował swoją naukę z różnymi nauczycielami, m.in. Stevem Paxtonem, Nancy Stark-Smith i Nitą Little. W swojej pracy nauczycielskiej skupia się na technice ruchu, zagadnieniu percepcji i kreatywności, biorącej się ze świadomości ciała. Przyjemność z zabawy i głębokie zaangażowanie są dla niego podstawą dla wielowymiarowego tańczenia improwizacji kontaktowej. Inspirują go również rozmaite sztuki walki, terapia czaszkowo-krzyżowa a także własny research (m.in. w temacie powięzi).
www.adrianrussi.com

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close