Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, Coda Movement „The Dreamus”

Zdjęcie: Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, Coda Movement „The Dreamus”

Akademia Tańca Zawirowania, Coda Movement „The Dreamus”. Graf. Teatr Tańca Zawirowania

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na spektakl Akademii Tańca Zawirowania i Cody Movement (Magdalena Wójcik, Stefano Otoyo) pt. The Dreamus.

Wersja do druku

Udostępnij

Duet Coda Movement – czyli Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo oraz Akademia Tańca Zawirowania – spełniają marzenia. Jak wyglądało spełnianie marzeń w trybie ekspresowym?

13 kobiet oraz 2 choreografów przez 2 miesiące spotykało się raz w tygodniu, aby stworzyć krótki film, który publiczność będzie mogła zobaczyć tego wieczoru.

Z cudownej trzynastki siódemka podczas 10-dniowej rezydencji pracowała nad tym, aby stworzyć spektakl, który będzie główną częścią wieczoru.

O czym to wszystko? O marzeniach, o naszych snach, podświadomości, a czasem nawet o koszmarach. Co mówią o nas nasze sny i jak wpływa na nas wypowiedzenie na głos najskrytszych marzeń? Czy jesteśmy tak naprawdę gotowi na to, aby się spełniły? Tego próbowali dowiedzieć się uczestnicy tego szalonego wydarzenia.

Dodatkową atrakcją będzie kameralny wernisaż prac Anety Parciak, które „przypadkowo” są odzwierciedleniem duszy i założeń spektaklu oraz wideo.

Co na ten temat mówią nasze artystki?

Nieszablonowy proces tworzenia, spektakl stworzony dla indywidualnej interpretacji widza.

Sen, z którego ciężko się dobudzić.

Przetwarzanie, dotykanie własnych granic, doświadczanie mocy i słabości, wypuszczanie uśpionych emocji… To i dużo więcej działo się podczas przygotowań do tego spektaklu. Senne wizje to nie tylko skakanie po wacie cukrowej, ale też spadanie w przepaść. Jednak w tym śnie mamy ułatwione zadanie, bo przed bolesnymi upadkami chroni nas silna grupa tworząca ten spektakl – 2 choreografów i 7 tancerek, którzy wspólnie kreują siatkę bezpieczeństwa.

Czuję się jak we śnie, z którego człowiek budzi się zmęczony.

Zaczęło się od improwizacji na temat najczęstszych snów. Poszukiwaliśmy ruchów na bazie tego, a choreografowie wyłapywali najciekawsze momenty, które potem tworzyły różne sceny- totalnie różne. Jest chaos, szaleństwo, jedno nakłada się na drugie. Czy to nie dokładnie jak w śnie? Wiele momentów w spektaklu budzi we mnie śmiech, pozytywne odczucia. Lubię naszą współpracę między tancerkami oraz choreografami. Tańczę tu z wielką przyjemnością!

Spektakl wykracza poza pierwotny temat snów i dotyka uniwersalnych dla człowieka i świata problemów.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: obraz Anety Parciak

Wstęp płatny

Projekt jest współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/2t11FwQNq

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania, ul. Bruna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close