Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Warsztaty GaGa z Karoliną Chojnacką

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Warsztaty GaGa z Karoliną Chojnacką

Karolina Chojnacka./Fot. Friedman.

Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 25 listopada Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty z Karoliną Chojnacką Motywem przewodnim zajęć będzie „gagą”, określana mianem „izraelskiej rewolucji w tańcu”. Twórcą języka ruchowego o nazwie „gaga”, zarówno dla tancerzy jak i dla ludzi bez wcześniejszego doświadczenia tanecznego, jest izraelski choreograf – Ohad Naharin, dyrektor światowej sławy Batsheva Dance Company. To właśnie dzięki współpracy z Batsheva Dance Company Karolina Chojnacka zainteresowała się się „gagą”.

„Pamiętam jak już na samym początku doświadczyłam niezwykłej i obcej mi wówczas wewnętrznej radości, profesjonalnie nazywanej „inner smile”. Każdy ruch wywoływał w moich ciele i umyśle poczucie szczęścia. Czasem rodzaj tego szczęścia odnajdywałam po zakończeniu serii szybkich i gwałtownych ruchów. Wtedy bowiem dynamika i tempo ciała pracuje na najwyższych obrotach i kiedy ciało nie pozwalało nam na więcej, zaczynaliśmy odliczanie od 10 w dół, wszyscy razem, głośno i wyraźnie: dziesięć, dziewięć, osiem… i kiedy zostaje wymówiona liczba jeden, ciało powraca do początkowego „unoszenia się”, tzw. „floating’u”. Czujemy jak cała ta kumulacja energii zaczyna rozkładać się w naszych mięśniach, kościach, krąży razem z krwią i naszym oddechem… a my czujemy się po prostu szczęśliwi.”

25.11.2012 r. godz. 12:00-16:00

Koszt 40 zł lub 25 zł z kartą MultiSport

Informacje i zapisy:

ttzawirowania@gmail.com

Tel. 780555280

Akademia Tańca Zawirowania

ul. Wspólna 61 lok. 101

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close