Warszawa/Akademia W Gruncie Ruchu: „Takeover” – otwarty tydzień ruchu i tańca (warsztaty)

Zdjęcie: Warszawa/Akademia W Gruncie Ruchu: „Takeover” – otwarty tydzień ruchu i tańca (warsztaty)

fot. Eliza Krakówka; na zdjęciu Agnieszka Sikorska

Wersja do druku

Udostępnij

Karolina Kraczkowska, Agnieszka Sikorska, Paulina Rewucka i Agata Wiedro zapraszają tancerzy, aktorów, performerów oraz wszystkich entuzjastów ruchu na tydzień warsztatów i autorskich zajęć. W programie m.in. zajęcia Deep Synchronization (Synchronizacja totalna), Stretching przez rozluźnienieWild Play (rozgrzewka w stylu Animal Flow i partnering inspirowany praktyką Play-Fight), a także trzydniowy warsztat improwizacji tanecznej Ciało Wie praktyka odpuszczania w ruchu.

Deep Synchronization (Synchronizacja totalna) – prowadzenie: Karolina Kraczkowska

Prowadząca o warsztatach:

Podczas warsztatu potraktujemy spiralę jako źródło ruchu. Będziemy badać jej potencjał w kreowaniu przepływu energii, zbieraniu jej oraz wysyłaniu w przestrzeń i podłogę. Będziemy badać ekonomiczny sposób poruszania się, rozwijając umiejętność generowania siły w rozluźnionym ciele. Oprócz indywidualnej pracy polegającej na synchronizacji ruchu własnego ciała z przestrzenią, potraktujemy poruszające się ciała jako sieć (wzajemnie połączonych ciał z przestrzenią i innymi ciałami).

Karolina Kraczkowska – performerka, tancerka, zgłębiająca myśl i praktyki choreograficzne, absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Dance in Performance w Laban Center w Londynie. Obecnie związana z warszawskim środowiskiem eksperymentujących choreografów, reżyserów i dramaturgów. Stypendystka programu Danceweb 2016, którego mentorami byli Tino Sehgal i Louise Hojer. Członkini kolektywu Centrum w Ruchu w Warszawie. W swojej pracy bada obszary performatyki, eksplorując możliwości transformacji ciała, w zabawie z własną tożsamością, operując motywami muzycznymi i wokalnymi.

Stretching przez rozluźnienie – prowadzenie: Agnieszka Sikorska

Prowadząca o zajęciach:

Podczas zajęć skupimy się na elastyczności i gibkości naszego ciała. Zapoznamy się z technikami rozluźniania, które posłużą nam do poszerzania przestrzeni w stawach oraz odpuszczenia napięć skumulowanych w naszych mięśniach i strukturach tkanek miękkich. Poznamy konkretne techniki pogłębiania zakresów, także w pracy z drugą osobą.

Agnieszka Sikorska – performerka, tancerka i pedagog tańca. Działa niezależnie jako tancerka i performerka, jak również aktywnie wpływa na rozwój tańca współczesnego w Polsce. Od dwóch lat tworzy własną grupę Tańca Współczesnego, zaś od tego roku Studio Oddaj Ciężar. Traktuje taniec jako drogę poszukiwań, praktykę uważności, wrażliwości i poznania ciała.

Wild Play – prowadzenie: Paulina Rewucka

Prowadząca o zajęciach:

 

Zajęcia przewidują rozgrzewkę w stylu Animal Flow, natomiast kontynuacja zajęć skupi uwagę na partneringu inspirowanym praktyką Play-Fight. Dzięki treningowi wzmocnisz i zwiększysz elastyczność ciała oraz poszerzysz zakres ruchu, a także wyrzeźbisz sylwetkę w ciekawy i zdrowy dla ciała sposób. Ważnym elementem treningu jest praca z kręgosłupem – wzmocnienie, kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę. Elementy treningu zawierające spirale, rotacje, wygięcia do przodu i do tyłu mające charakter rehabilitacyjny dla kręgosłupa.

Paulina Rewucka – absolwentka Horn Dance Company i Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz. Uczestniczy w Play-Fight Faciliator Program. Obecnie realizuje projekty w Polsce oraz za granicą. Pracuje nad samoświadomością ciała oraz nad kolejnym eksperymentalnym projektem Why not? Collective.

Ciało Wiepraktyka odpuszczania w ruchu; prowadzenie: Agata Wiedro

Trzydniowy warsztat improwizacji tanecznej

Prowadząca o warsztacie:

Czas na odkrywanie własnych możliwości jest niezwykle ważny. Wytwarza nowe połączenia nerwowe, pozwala wyjść poza schematy, rozwija kreatywność i umiejętność utrzymania uwagi. Będziemy badać na własną rękę. Śledzić ciężar i ruch, podążać za nimi i interweniować. Będziemy łączyć się ze sobą, ze swoim ciałem i duchem, z otoczeniem i innymi. Przez cały proces będziemy dążyć do maksymalnego rozluźnienia i wydajności ruchowej. Praca z oddechem i dźwiękiem zwiększy poziom tlenu w ciele, a praktyka taneczna pozwoli zbadać możliwości ruchowe stawów, ciężar kości i mobilność mięśni. Wszystko dla przyjemności.

 

Warsztat zaplanowany został jako całość, by jak najefektywniej wpłynąć na rozwój sprawności psychofizycznej. Jeśli jednak nie możesz być na całości możesz dołączyć na jeden lub dwa dni. Doświadczenie ruchowo-taneczne nie jest wymagane.

Agata Wiedro – performerka, tancerka, choreografka, nauczycielka z kilkunastoletnim doświadczeniem pedagogicznym. Praktykuje kontakt improwizację, jogę, medytuje. Prowadzi regularne zajęcia oraz autorskie warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania. Mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, dyplomowana instruktorka tańca sportowego oraz tańca jazzowego.

Jam Performatywny i Otwarta praktyka kompozycji w ruchu

Jam poprowadzą: Agata Wiedro, Kasia Sztarbała, Alicja Czyczel

Muzyka na żywo: Filip Madejski, Mateusz Kowalczyk

Wykorzystując praktyki ruchowe odpuszczania i podążania za ruchem, narzędzia kompozycji w czasie rzeczywistym, będziemy improwizować, bawić się w tworzenie pejzaży ciałem i dźwiękiem, patrzeć i być obserwowanym. Jak to wpłynie na naszą obecność? Wszystko oczywiście z nastawieniem na przyjemność i bycie razem.

Harmonogram: 

Poniedziałek, 10 lutego

18.00-19.30 – Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)

19.30-21.00 – Wild Play (Paulina Rewucka)

Wtorek, 11 lutego

18.00-19.30 – Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)

Środa 12 lutego

18.00-19.30 – Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)

19.30-21.00 – Wild Play (Paulina Rewucka

Czwartek, 13 lutego

17.00-18.30 – Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)

18.30-20.00 – Ciało Wiepraktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) – warsztat trzydniowy

Piątek, 14 lutego

18.30-20.00 – Ciało Wiepraktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) – warsztat trzydniowy

20.00-22.00 – Jam Performatywny z muzyką na żywo + Otwarta praktyka kompozycji w ruchu (Kasia Sztarbała, Alicja Czyczel, Agata Wiedro i inni)

Sobota, 15 lutego

11.00-14.00 – Ciało Wie – praktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) – warsztat trzydniowy

Miejsce: Akademia W Gruncie Ruchu, ul. Rydygiera 13, wejście między budynkami 15 a 13

Kontakt: takeoverawgr@gmail.com

Koszt:

40 zł zajęcia:

Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)

Wild Play (Paulina Rewucka)

Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)

*(dla aktywnych członków Akademii i studentów 30 zł)

Warsztat trzydniowy:

Ciało Wie – 140 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 110 zł); cena warsztatu obejmuje obecność na piątkowym Jamie Performatywnym

Pakiety:

4 x zajęcia + warsztat Ciało Wie + piątkowy Jam – 260 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 200 zł)

2 x zajęcia + warsztat Ciało Wie + piątkowy Jam – 200 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 160 zł)

Stretching + Wild Play – 70 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 50 zł)

Cały tydzień: 6 x zajęcia + warsztat Ciało Wie + piątkowy Jam – 300 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 240 zł)

 

Szczegółowe informacje na stronie: https://akademiawgr.pl

 

 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Akademia W Gruncie Ruchu, ul. Rydygiera 13, wejście między budynkami 15 a 13

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close