Warszawa: Alisa Makarenko „Mov_improv_ment” – warsztaty ruchu, improwizacji i tańca współczesnego

Zdjęcie: Warszawa: Alisa Makarenko „Mov_improv_ment” – warsztaty ruchu, improwizacji i tańca współczesnego

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero oraz Teatr Tańca Zawirowania zapraszają na warsztaty mov_improv_ment (połączenie psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego), które poprowadzi Alisa Makarenko. Warsztat jest skoncentrowany na poszukiwaniu własnego sposobu poruszania się oraz odkrywaniu swojego potencjału osobowości.

Koszt: 200 zł. Wymagana przedpłata przelewem w wysokości: 100 zł.

Zapisy i informacje: Joanna Stasina: tel. 790 555 309, joanna.formatzero@gmail.com.

Alisa Makarenko o warsztatach:

Mov_improv_ment. To trzy najważniejsze słowa (& działania) mojego życia: ruch, improwizacja, rozwój. Nie uczę, jak trzeba tańczyć. Pomagam znaleźć autentyczną ekspresję ruchową. Sugeruję narzędzia, daję mocny warsztat, razem przechodzimy przez konkretne ćwiczenia. Zabieram w podróż, odkryjesz nowy świat. Na koniec to Ty wybierasz, kim jesteś i jaki jest Twój taniec. Zajęcia będę zawierać takie elementy, jak: amplituda, dynamika, tempo, kierunki, płaszczyzny, jakości, strefy; matematyka i humanistyka ruchu; rodzaje uważności w performansie; samodzielność, praca z partnerem, taniec w grupie; świadomość i harmonia ciała; sposoby interpretacji muzyki.

Alisa Makarenko jest absolwentką psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym oraz choreografii i teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako tancerka i choreografka pracowała z Teatrem Akademia, Warszawskim Teatrem Tańca oraz Teatrem Tańca Zawirowania. Występowała już m.in. na Malta Festival Poznań, Dancing Poznań, Warsaw Dance Days, Warszawskiej Scenie Tańca, Warszawskiej Platformie Tańca, w Centrum Sztuki Tańca, na Przeglądzie Zjawisk Teatralnych Czarna Offca w Warszawie oraz PPA Nurtu OFF we Wrocławiu. Jest choreografką i autorką ruchu scenicznego spektakli dla Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Warszawskiej Opery Kameralnej. W 2012 roku otrzymała nagrodę za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy i za wysoki poziom szkolenia w zakresie tańca.

9 marca Alisa Makarenko wystąpi w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie w ramach cyklu Portrety choreograficzne.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lokal 101; godz. 11.00-15.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close