Warszawa: Alternatywny Teatr Tańca LUZ „Szkło”

Zdjęcie: Warszawa: Alternatywny Teatr Tańca LUZ „Szkło”

Fot. Rami Shaya.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Promocji Kultury Praga Południe  zaprasza na pokaz spektaklu Szkło Alternatywnego Teatru Tańca LUZ z Siedlec, który odbędzie się w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji: Interferencje Kultury Współczesnej organizowanej przez Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Obsadę spektaklu stanowi 16-osobowa grupa tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ mających za sobą już występy w USA, Rosji, Kanadzie, Japonii i wielu innych krajach. Postać solową w spektaklu Szkło stworzył Bartek Woszczyński, który jest również współtwórcą choreografii do przedstawienia (solista ATT LUZ, a obecnie student Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie, laureat I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Solo Dance Contest – Gdańsk  2013 za solowa część Szkła).

Spektakl Szkło Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, to połączenie tańca współczesnego, wizualizacji (krótkich, czarno-białych filmów) z  monologami głównego bohatera oraz muzyki. Szkło ukazuje dramat człowieka wychowującego się w  rodzinie z problemem alkoholowym.  To rozważania i retrospekcja dorosłego mężczyzny, który próbuje odnaleźć siebie, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, winy, brakiem miłości i poczucia własnej wartości.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Woszczyńska

Choreografia: Joanna Woszczyńska i Bartek Woszczyński

Muzyka do części solowej: Kamil Szafraniec

Wiolonczela: Edyta Koć

Film, trailer: Szymon Szymański

Trailer

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close