Warszawa: Andrew Wass „Przekraczając Skinesferę” – warsztat Ensemble Thinking i kontakt improwizacji

Zdjęcie: Warszawa: Andrew Wass „Przekraczając Skinesferę” – warsztat Ensemble Thinking i kontakt improwizacji

fot. Elmacita Riza

Wersja do druku

Udostępnij

Studium Teatralne w Warszawie zaprasza na warsztaty Ensemble Thinking i kontakt improwizacji Przekraczając Skinesferę, które poprowadzi Andrew Wass. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych kontakt improwizacją, kompozycją grupową i kolekwtynymi działaniami performatywnymi.

Koszt: 280 zł przy wpłacie zaliczki w wysokości 130 zł do 10. października,

350 zł po 10. października

Zgłoszeniaej.posluchaj@gmail.com

O warsztatach:

Używając narzędzi kontakt improwizacji oraz Ensemble Thinking przyjrzymy się wzajemnemu zestrojeniu intencji, działania i świadomości w ciele poruszającym się solo, działającym pod wpływem ciężaru oraz w grupie. Eksploracja ruchu solo będzie miała na celu wzmocnienia poczucia siebie w relacji do otoczenia. Wychodząc z uwagą na zewnątrz zajmiemy się ciężarem, pędem i sposobami wchodzenia w interakcje.
Z kolei pracując jako ensemble dokładnie zbadamy rozmaite formy działania, które mogą zaistnieć między jednostką a grupą. Niektóre spośród pytań jakie będą nam przewodzić to: czym są przestrzenie pomiędzy pojedynczą osobą, duetem i większą grupą? W jaki sposób obserwacja wpływa na kreację? Jak osoba poruszająca się solo wpływa na grupę? Jak grupa wpływa na jednostkę?

Andrew Wass – poprzez eksperymenty z procesami aleatorycznymi Andrew Wass nadaje formę przypadkowi i kładzie nacisk na świadome procesy kompozycyjne, które są w znaczącym stopniu źródłem jego pracy twórczej. Zainspirowany biochemią, którą studiował na uniwersytecie w San Diego Andrew tworzy określone, niemal krystaliczne palety, z których rodzą się nieskończone możliwości. Te możliwości ulegają redukcji i skoncentrowaniu w momentach performatywnych.
Występował między innymi z takimi artystami_kami jak Nancy Stark Smith, Ray Chung, Scott Wells, Jess Curtis oraz Nina Martin. Uczył na festiwalach oraz wyższych uczelniach w Japonii, Niemczech, Danii, Malezji i Stanach Zjednoczonych.

wasswasswass.com
lowerleft.org

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1174490089356455

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Studium Teatralne, Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close