Warszawa: Andrzej Woźniak „Skacząc ponad czasem” – cykl zajęć improwizacji kontaktowej dla zaawansowanych

Zdjęcie: Warszawa: Andrzej Woźniak „Skacząc ponad czasem”  – cykl zajęć improwizacji kontaktowej dla zaawansowanych

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Andrzej Woźniak zaprasza na regularne zajęcia improwizacji kontaktowej dla zaawansowanych (9 spotkań) Skacząc ponad czasem. Zajęcia przeznaczone są dla osób z dużym doświadczeniem uczestnictwa w warsztatach i jamach. Zajęcia będą odbywać w stałej zamkniętej grupie, można dołączyć najpóźniej na drugich zajęciach. Zajęcia ruszą, jeśli zbierze się odpowiednia liczba uczestników.

Koszt: 250 zł, najchętniej płatne w całości z góry, ale nie jest to konieczny warunek.

Zgłoszenia: kinspiracje@gmail.com

Prowadzący o zajęciach:

Skakanie było obecne w improwizacji kontaktowej od samego początku, stanowiło kluczowy element performensu Magnesium, z którego wyewoluowała ta technika ruchu. To nie musi mieć większego znaczenia, ale stanowi pewien pewien punkt odniesienia. Lubię skakać, moment bezwładności w powietrzu i poczucie, że nie jestem zupełnie stworzony do latania sprawiają, że nie mam pojęcia, co zaraz nastąpi. Skacząc, bezczelnie wchodzę na teren należący raczej do innych zwierząt. Skakanie generuje dużo pędu, będącego kolejnym wpisanym w improwizację kontaktową zagadnieniem. Pęd bardzo kusi, ale korzystanie z niego wymaga osadzenia we własnym ciele, w przeciwnym razie robi się ryzykowne. Towarzyszą mu utrata równowagi, upadanie, nagłe zmiany. Podczas cyklu zajęć chciałbym przyjrzeć się bliżej skakaniu, pędowi, pełnej wymianie ciężaru i innym technicznym tematom, które wydają mi się ekscytujące. Pamiętać jednak zawsze o świadomości własnego ciała, miękkości i sile, którą ona daje. Korzystać z techniki Feldenkraisa i informacyjnej roli dotyku. Dać się prowadzić przyjemności i zainteresowaniu.

Andrzej Woźniak – tańczy improwizację kontaktową od 2009 roku. Uczył się głównie w Berlinie, gdzie w Tanzfabrik ukończył Contact Improvisation Training Program, w ramach którego był również asystentem prowadzących: Joerga Hassmanna i Daniela Wernera. Do swoich mistrzów i mistrzyń zalicza m.in. Yaniva Mintzera, Adriane Russiego, Nancy Stark-Smith, Mirvę Mäkinen, Daniela Lepkoffa i Juyena Hamiltona. Od czterech lat prowadzi zajęcia i warsztaty z improwizacji kontaktowej, głównie w Warszawie, sporadycznie również w innych miastach Polski i zagranicą.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Academia Zimba, ul. Skaryszewska 15, godz. 18.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close