Warszawa: Anurekha Ghosh – warsztaty tańca kathak

Zdjęcie: Warszawa: Anurekha Ghosh – warsztaty tańca kathak

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Bielański Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty tańca kathak, które poprowadzi Anurekha Ghosh. Warsztaty skierowane są zarówno dla osób związanych z technikami tańców indyjskich, jak i tancerzy innych technik, chcących poszerzyć swój warsztat, wyobraźnię choreograficzną, język gestów i póz tanecznych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Koszt: 50 zł za zajęcia jednodniowe, 80 zł za zajęcia dwudniowe.

Zgłoszenia do 25 października 2016: tel.22/834-65-47, wew. 107 lub 508 138 537.

Anurekha Ghosh rozpoczęła naukę indyjskiego klasycznego tańca Kathak w wieku 4 i pół roku pod kierunkiem Meera Majumdar i Mousumi Sen w Kalkucie, w Indiach. Anurekha przeniosła się do Wielkiej Brytanii w 1992 roku i kontynuowała naukę u Pratapa Pawara. Swoja pasję rozwijała dalej pod okiem znanego pakistańskiego Guru Nahid Siddiqui. Anurekha uczyła się również sztuki Kalaripayattu – południowo- indyjskiej sztuki walki w CVN Kalari w Kerali pod okiem Guruakkal C V Satyanarayanan. Podjęła również szkolenie w zakresie tańca współczesnego.

Anurekha uczy zarówno klasycznej jak i współczesnej formy tańca kathak. Uczy, dokonując indywidualnego zrozumienia czyjejś własnej jaźni, ducha i świata, dzięki którym można stać się zjednoczonym z prawdą własnych pragnień. Uznaje metodę ułatwienia swoim uczniom zrozumienia wolności, którą każdy powinien czuć podczas tańca, który może być wzmocniony poprzez emocje, oddanie sztuce, estetykę i pasję. Dopiero wtedy wprowadza technikę, rytmiczne wzory, motywy, na tym bazuje jej metoda choreograficzna stworzona dzięki starannemu eksperymentowaniu. Anurekha uczyła studentów BA University of Derby, University of Wolverhampton i Uniwersytet w Coventry. Prowadzi warsztaty edukacyjne w szkołach podstawowych i średnich w Wielkiej Brytanii od 1994 roku.

Płatność za warsztaty: konto Bielańskiego Ośrodka Kultury: 29 1240 1037 1111 0010 0499 5433 do dnia 25 października 2016.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close