Warszawa: „Artysta. Mechanika ucieczki” – spektakl teatru fizycznego. Opieka artystyczna: Dawid Żakowski

Zdjęcie: Warszawa: „Artysta. Mechanika ucieczki” – spektakl teatru fizycznego. Opieka artystyczna: Dawid Żakowski

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W spektaklu Artysta. Mechanika ucieczki spotykają się postaci pozornie od siebie odległe: amerykański pisarz Edgar Allan Poe, polski raper Tadeusz Polkowski, projektant gier komputerowych Phil Fish, żona poety Thomasa Stearnsa Eliota Vivienne Haigh-Wood, wokalista i twórca zespołów Pidżama Porno i Strachy na Lachy Krzysztof „Grabaż” Grabowski, redaktor naczelny magazynu „Elle” Jean-Dominique Bauby, głuchoniema amerykańska pisarka Hellen Keller oraz amerykański fotograf Helmut Newton.

Zetknięcie się ośmiu wyobcowanych jednostek w ściśle ograniczonej przestrzeni pozwala odkryć łączący je mechanizm, którego źródło tkwi w cielesności każdej z postaci – mechanizm ucieczki. Do czego doprowadzi próba odkrycia mechaniki jego działania i czym zakończy się proces fizyczny podjęty przez aktorów – o tym będzie się można przekonać podczas spektaklu.

Występują: Łukasz Adamczyk, Jan Borek, Caroline Kwiatuszewska, Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Klaudyna Statkiewicz, Małgorzata Suś, Maciej Tomaszewski

Opieka artystyczna: Dawid Żakowski

Produkcja: Karolina Dziełak-Żakowska

Organizator: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Partnerzy: Centrum Łowicka i Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe

Wstęp: 15/20zł

Rezerwacja biletów: stow.sn@gmail.com. Sprzedaż biletów pół godziny przed spektaklem.

Więcej informacji o zespole, projektach i spektaklach Stowarzyszenia Sztuka Nowa oraz technice teatru fizycznego na stronie www.sztukanowa.pl.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Łowicka, ul Łowicka 21. Dojazd: Metro Racławicka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close