Warszawa: Audio Stage 2012 – wieczór prawykonań utworów audioscenicznych

Zdjęcie: Warszawa: Audio Stage 2012 – wieczór prawykonań utworów audioscenicznych

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na wieczór prawykonań utworów audioscenicznych „Audio Stage 2012”. Utwór audiosceniczny jest to forma muzyczna, w której muzycy nie występują. Wykonawcą, a bywa że także instrumentem, jest artysta sceniczny. Dźwięki, jakie powstają poprzez jego działania: ruch, taniec, mowę, akcję sceniczną, są wyjściowym materiałem, z którego kompozytor tworzy utwór. Jest to rodzaj formy o bardzo wysokim stopniu integracji różnych rodzajów sztuk performatywnych.

W wieczorze prawykonań „Audio Stage 2012” zostaną wykonane cztery kompozycje audiosceniczne autorstwa Alicji Gronau, Ryszarda Osady, Krzysztofa Pawlika i Pawła Sołtysiaka. Wykonawcami oraz współautorami są: Aleksandra Dziurosz, Małgorzata Dancewicz, Piotr Filonowicz i Jakub Snochowski.

Forma audiosceniczna zostanie skonfrontowana z inną formą wykraczającą poza tradycyjne ramy muzyczne – teatrem instrumentalnym, gdzie to muzycy rozszerzają swoje działania o gest, mowę, ruch. Dlatego utwory zostaną poprzedzone preludiami muzycznymi z elementami teatru instrumentalnego – rodzajami małych uwertur. Autorami i wykonawcami preludiów jest Jarosław Siwiński i Małgorzata Kołcz.

Wieczór prawykonań poprzedzi spotkanie artystów z publicznością, które poprowadzi Paweł Kos-Nowicki. Całość będzie transmitowana w Internecie, gdzie będzie potem dostępny zarówno zapis prawykonań jak i partytury niektórych utworów.

Wstęp wolny (ograniczona ilość miejsc).

Część utworów powstało dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Donatorami projektu „Audio Stage 2012” są także m.st. Warszawa oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

19:30 koncert prawykonań utworów audioscenicznych
Alicja Gronau / Aleksandra Dziurosz: Dwojakość – wspomnie-nie. Audioscena na improwizującego ruchem i głosem tancerza lub aktora
Krzysztof Pawlik: Ultima 20.12
Paweł Sołtysiak / Piotr Filonowicz / Jakub Snochowski: Pułbeczek ryb za złotych szesnaście
Ryszard Osada / Małgorzata Dancewicz: Ceci n’est pas un silence
Jarosław Siwiński / Małgorzata Kołcz: 4 Preludia do utworów audioscenicznych


17:30 spotkanie z artystami
prowadzenie: Paweł Kos-Nowicki


Szczegółówe informacje o utworach i artystach do pobrania

organizacja: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

współpraca: CSW Zamek Ujazdowski

współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, m.st. Warszawa i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

autorzy projektu: Małgorzata Kołcz, Jarosław Siwiński

bliższe informacje pod tel. 790 395 228 oraz na www.ptmw.art.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Warszawa: Sala Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close