Warszawa: Balet Dworski Cracovia Danza „Historia tańca polskiego”

Zdjęcie: Warszawa: Balet Dworski Cracovia Danza „Historia tańca polskiego”

Balet Dworski Cracovia Danza „Historia tańca polskiego”. Fot. Tomasz Korczyński

Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na koncert Historia tańca polskiego, który odbędzie się 7 sierpnia o godz. 17.00 w ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (park przy tarasie północnym).

Wersja do druku

Udostępnij

Wydarzenie, jakim jest Historia tańca polskiego, jest prezentacją taneczną, muzyczną i słowną polskich tańców historycznych od XVI do XIX wieku. Tancerzom będzie towarzyszyć zespół grający na dawnych instrumentach, prezentujący muzykę polską. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane tańce takie jak rex, pawana, tourdion, witany, mieniony, goniony, czapkowy, kujawiak, mazurek, oberek i polonez.

Scenariusz oraz teksty przygotowali Romana Agnel i Hubert Giziewski. Wystąpią tancerze Baletu Cracovia Danza Ewelina Keller i Michał Kępka oraz muzycy: Katarzyna Kamer (staropolskie fidele kolanowe), Hubert Giziewski (akordeon, kierownictwo artystyczne) i Wojciech Lubertowicz (bębny obręczowe).

Więcej informacji: strona Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, strona Baletu Dworskiego Cracovia Danza

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Ogrody Muzeum Pałacu Króla Jana III, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close