Warszawa: „Barocco” – chor. Anna Godowska

Zdjęcie: Warszawa: „Barocco” – chor. Anna Godowska

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl tańca współczesnego na trzy tancerki, wokalistkę i basistkę. „Barocco” znaczy perła – perła zaś to symbol doskonałości, której od zawsze poszukuje kobieta miotając się pomiędzy kobiecością zmyśloną a prawdziwą, o ile taka istnieje. Czy jednak może być inaczej? Czy istnieje jakaś forma „realnego bycia”? Być może nie doceniamy siły fantazji, która poprzedza każdy akt egzystencjalny.

Być może nasza tożsamość jest snem, a jedyne prawdziwe i głębokie urzeczywistnienie polega na przeobrażeniu tego snu w materialne kształty. Być może tylko odnalezienie wewnętrznej mocy jest dla kobiety sposobem na to, by uwolnić się od społecznych zmyśleń na swój temat.

Z drugiej strony barok to metafora współczesności, podszytej niepokojem, chaosem, poszukiwaniem transcendencji, a jednocześnie pełnej zmysłowści i hedonizmu.

Wszystkie te wątki prowadzą do ciała, które staje się obiektem szczególnego zainteresowania – eksponowane ponad miarę zdaje się kompensować wszelkie niedostatki wewnętrznej przemiany.

Koncepcja i choreografia: Anna Godowska

Wykonanie/Taniec: Justyna Chaberek, Edyta Herbuś, Anna Krysiak, Anita Wach

Śpiew: Justyna Chaberek

Muzyka: Małgorzata Tekiel, covery zespołu GOSSIP, Pachelbel „Canon”

Projekt kostiumów: Maja Skrzypek, Monika Nyckowska

Reżyseria świateł: Piotr Pawlik

Konsultacje dramaturgiczne: Sławek Krawczyński

Konsultacje choreograficzne sceny partnerowań:  Piotr Nowakowski

Grafika:  Marta Bystroń

Produkcja – Stowarzyszenie Scena 96

Koproducenci – « Network Open Latitudes (Latitudes Contemporaines – Vooruit — L’Arsenic -– Body/Mind – Teatro delle Moire – Sin Arts Culture – le phénix – MIR Festival – Materiais Diversos) with support of programme Culture from European Union»

Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca.

Partnerzy – Fundacja Ciało/Umysł, Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

Spektakl zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podziękowania dla Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego za pomoc w realizacji spektaklu.

Open Latitudes (miniaturka)  Logo Ciało Umysł (miniaturka) Logo Centrum Kultury w Lublinie (oryginał) Logo Lubelski Teatr Tańca (miniaturka)

EU Kultura 2- międzynarodowe (miniaturka)Logo Miasto Stołeczne Warszawa (miniaturka)MKiDN mini (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:15

Warszawa: Teatr Studio, Plac Defilad 1 (Malarnia)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close