Warszawa/Barwy Orientu: La Bogusha – Taniec i śpiew Cyganów z Andaluzji

Zdjęcie: Warszawa/Barwy Orientu: La Bogusha – Taniec i śpiew Cyganów z Andaluzji

Fot. A. Zapolska

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Barwy Orientu Zamek Królewski zaprasza na wieczór z Flamenco Taniec i śpiew Cyganów z Andaluzji. Wystapią: Bogumiła Delimata – LA BOGUSHA (taniec), Javier Romero Flores El Indio (śpiew), Marta Czapla (gitara).

Bogumiła Delimata – LA BOGUSHA – tancerka flamenco, malarka. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Granadzie, w Hiszpanii. W 2003 założyła zespół Lacho Drom. Od 2010 występuje jako La Bogusha y su grypo. Współpracuje z artystami z Andaluzji, m.in Ana Sola, Pilar Loppez, Carlosem Torres La Llaguita, Juanem Robio, Dawidem Heredia, oraz z Polski: Michalem Krygowskim, Jankiem Kubkiem, Martą Guisado, Czaplą.

Javier Romero Flores El Indio to urodzony w Sevili, artysta Flamenco, który specjalizuje się w śpiewie Cante Jondo, czyli „głębokim śpiewie”. Śpiewał w zespołach wybitnych artystów Flamenco, m.in La Lupi, Torombo. Współpracuje z jednym z najlepszych tablao w Barcelonie. Występował z Rubio de Pura, Remedios Amaya, Montse Cortes, Rafaelem de Utrera.

Występ Javiera Romero Flores El Indio

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Warszawa: Pałąc Pod Blachą, Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej, Plac Zamkowy 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close