Warszawa: B’cause Dance Company „Homesick | Sickhome”

Zdjęcie: Warszawa: B’cause Dance Company „Homesick | Sickhome”

fot. Adam Kamiński, warsztaty taneczne Kreatywne Wibracje; lipiec–sierpień, prowadzenie: Ewa Staroń, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Tożsamość uchodźcy – czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem i uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co jeśli okazałoby się, że koniec podróży po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Agresja jest przyczyną czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś oni i jesteśmy jacyś my? Czy człowiek może być nielegalny?

Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.

Choreografia: Bartek Woszczyński

Kompozytorzy: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)

Tancerze: Beniamin Citkowski, Szymon Osiński, Dominika Stróżewska, Urszula Woszczyńska, Bartek Woszczyński

Reżyseria światła: Artur Wytrykus

Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska

Informacje dot. reżimu sanitarnego

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Warszawa: Teatr Syrena, ul. Litewska 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close