Warszawa: B’cause Dance Company „To be heard”

Zdjęcie: Warszawa: B’cause Dance Company „To be heard”

B’cause Dance Company „To be heard”. Materiały zespołu

Klub Dowództwa Garnizony Warszawa zaprasza na spektakl B’cause Dance Company pt. To be heard.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu To be heard:

Inspiracją do spektaklu były historie ludzi, którzy opuścili dom i zaczęli podążać za swoimi marzeniami. Część z tych marzeń spełniła się, a część została porzucona. Niektóre marzenia się zmieniły, a niektóre nadal są tylko marzeniami. Performerzy są zawieszeni w hipotetycznej, surrealistycznej przestrzeni, w której personifikują się różne historie. Relacje między nimi zmieniają się, podobnie jak historie, które przedstawiają. To opowieści o poszukiwaniu i odpuszczaniu. O wyjazdach i powrotach. O strachu i przezwyciężeniu go. O zależności i niezależności. To opowieści o samotności i tęsknocie. Każda podróż ma jednak swój własny cel, swoją własną drogę, swój początek i swój własny koniec i podobnie jak te historie – każda podróż jest indywidualna i ambiwalentna. Ale czym jest właściwie podróż? Czy to tylko fizyczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, czy może jest to stan naszej duszy? Czy performerzy tylko personifikują cudze historie, czy może jednocześnie przeżywają własne, indywidualne podróże? Czy wyruszycie z nami w tę podróż? A może jesteście już w jakiejś podróży?

Spektakl został stworzony w ramach projektu Dream Traces. Travelling Container w ramach programu Kreatywna Europa współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany był we współpracy z Odin Teatret (Dania), Teatro Valmisa (Włochy), Atalaya TNT (Hiszpania) i Omma Studio Theater (Grecja).

B’cause Dance Company to teatr tańca z siedzibą w Warszawie, który działa pod artystycznym kierownictwem Bartka Woszczyńskiego. Celem Teatru jest tworzenie spektakli na najwyższym poziomie tanecznym i artystycznym, poruszających jednocześnie tematy aktualne, ważne i warte komentowania. Teatr tworzy międzynarodowy zespół artystów tworzących niepowtarzalną estetykę każdego swojego spektaklu. B’cause Dance Company wierzy, że taniec jako język międzynarodowy jest najbardziej szczerym środkiem wyrazu, który w prosty sposób może przedstawić nawet najbardziej złożone emocje i relacje. Dlatego misją B’cause Dance Company jest artystyczne angażowanie się w najważniejsze sprawy współczesnego społeczeństwa i nieustanne inspirowanie ludzi do czynienia świata lepszym. Premiera B’cause Dance Company ze spektaklem Homesick | Sick Home odbyła się w 2018 roku. Od tego czasu spektakl pokazano ponad 17 razy w 15 różnych miejscach. Oprócz wcześniej wspomnianego spektaklu oraz spektaklu To be heard, Teatr ma w swoim repertuarze jeszcze cztery produkcje – Faceless | Less Face (2019), Kepler 22b (2020), Do łez (2021) oraz produkcję internetową Podróż | Journey, dostępną na kanale YouTube B’cause Dance Company. B’cause Dance Company pracuje z różnymi formami sztuki i angażuje się w wiele działań edukacyjnych mających na celu rozwój i popularyzację tańca współczesnego. Spektakle B’cause Dance Company były pokazywane w kilkudziesięciu miastach i sześciu państwach w Europie. Więcej informacji: www.bcausedancecompany.com

***

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Klub Dowództwa Garnizony Warszawa, al. Niepodległości 141 a

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close