Warszawa: BOD.Y/Peter Šavel: „BAKKHEIA –taniec na krawędzi”

Zdjęcie: Warszawa: BOD.Y/Peter Šavel: „BAKKHEIA –taniec na krawędzi”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Bemowskie Centrum Kultury we współpracy ze Słowackim Ministerstwem Kultury zapraszają na pokaz performansu słowackiej grupy BOD.Y.

Jak piszą jego twócy, „BAKKHEIA” to taniec na granicy między publicznością a wykonawcą, między normami społecznymi i zwierzęcością. Widz wchodzi w spektaklu stopniowo i spokojnie. Ale zanim zdąży się zorientować, sam drży, dotyka, czuje.

Peter Šavel – słowacki tancerz, choreograf i nauczyciel tańca. Studiował na Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie koncentrując się na pedagogice tańca nowoczesnego, a następnie w Brukseli. Tańczył w wielu spektaklach tworzonych przez znanych słowackich i zagranicznych autorów, takich jak T. Hauertem, S. Sanchis, D. Zambrano. Obecnie mieszka i pracuje w Brukseli.

Jego twórczość łączy w sobie humor i powagę, matematyczną precyzję i wyrazistość, muzyczność oraz taniec. Šavel identyfikuje zjawiska społeczne, tłumaczy je na czystą materię tańca, i szuka sposobów, aby podzielić się tym doświadczeniem z publicznością. http://www.petersavel.com/

BOD.Y jest organizacją non-profit, koncentrującą się na tworzeniu i produkcji nowych utworów tanecznych młodych słowackich artystów pracujących w kraju i zagranicą. Ich działania skupiają się na tańcu współczesnym, ale też na intercysplinarności. http://www.bodyngo.com/

Koncepcja i choreografia: Piotr Šavel
Tancerze i tancerki: Gyula Cserepes, Soňa Ferienčíkova, Tereza Ondrová
Światło: Ints Pļavnieks
Muzyka: J. S. Bach i Henry Purcell Knife &
Produkcja: BOD.Y i SKOK!
Partnerzy: Słowackie Ministerstwo Kultury, Słowacki Instytut w Pradze
Premiera: Festiwal KIOSK, 24. 7. 2014 / Žilina / SK

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201. WSTĘP WOLNY.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close