Warszawa: „Butoh, kontakt i improwizacja” – prowadzenie Arye Bursztyn

Zdjęcie: Warszawa: „Butoh, kontakt  i improwizacja” – prowadzenie
Arye Bursztyn

Z materiałów Polskiego Teatru Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Tematem warsztatu jest kontakt improwizacja z perspektywy butoh. To spotkanie powolności, delikatności i intensywnej koncentracji tej japońskiej formy tańca z płynnością i komunikacją właściwą kontakt improwizacji.

Ciało jest postrzegane jako spotkanie dwóch obrazów: to worek z płynem, fałdami, niezwykle wrażliwy, na granicy przelania się a jednocześnie szkielet, ziemski twór, badany i doświadczany poprzez taneczny kontakt z grawitacją. Rezultat tego spotkania to bardzo delikatny i wrażliwy taniec pełen powietrza. To swobodny przepływ i niezwykle zmysłowy dialog.

To ekscytująca integracja dwóch form tańca, które mają ze sobą dużo wspólnego (wielki szacunek do ziemi, taniec pochodzący z samego Ciała, system oraz bezinteresowność) pomimo ich oczywistych różnic.

Warsztat wykorzystuje techniki pracy z ciałem oparte na wzorcach ruchu, które pochodzą ze stylu butoh stworzonego przez Ushio Amagatsu. Kontakt improwizacja pozwala wniknąć głębiej w delikatność tej techniki i pogłębić wrażliwość.

Warsztat ma charakter społeczny, opiera się na koleżeńskiej wymianie i społecznym zaangażowaniu w jego organizowanie. Uczestniczycie w nim na własną odpowiedzialność.

Miejsce: Warszawa – Rzeka Życia, Towarowa 22 (Osobom spoza Warszawy pomożemy znaleźć nocleg.)

Cena: 280 PLN (15 godzin warsztatu)

Zgłoszenia:ciwarszawa@gmail.com temat: Butoh/CI
Zaliczka 130 PLNna konto:Inteligo50102055581111161126900074 Małgorzata Gajdemska

Piątek:18-21.00 warsztat

Sobota: 11.00-14.00 &15.30-19.00 warsztat

Niedziela: 11.00-14.00 & 15.30-18.30 warsztat, 20.00 pokaz pracy + jam

Poziom: otwarty, zapraszamy zarówno osoby bez doświadczenia jak i tańczące kontakt improwizację, butoh, mimów, aktorów i performerów oraz wszystkich zainteresowanych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Rzeka Życia, ul. Towarowa 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close