Warszawa/ButohSfera: Krzysztof Jerzak – warsztat tańca butoh

Zdjęcie: Warszawa/ButohSfera: Krzysztof Jerzak – warsztat tańca butoh

fot. materiały organizatora, Krzysztof Jerzak

Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 12 maja ButohSfera zaprasza na warsztat butoh, który poprowadzi Krzysztof Jerzak. Zaproszenie skierowane jest do osób zainteresowanych samorozwojem oraz pogłębianiem świadomości ciała – tancerzy, aktorów, performerów, osób trenujących: sztuki walki czy jogę, jak i osób zainteresowanych terapią poprzez ciało, którzy poszukują autentycznego ruchu, kreatywności oraz uważnej obecności w ciele, także w relacji z innymi.

O warsztacie:

Warsztat skierowany jest do osób zainteresowanych samorozwojem oraz pogłębianiem i poszerzaniem świadomości ciała. Będzie przydatny dla: tancerzy, aktorów, performerów, osób trenujących: sztuki walki, jogę itp., jak i osób zainteresowanych terapią poprzez ciało, którzy poszukują autentycznego ruchu, kreatywności oraz uważnej obecności w ciele, także w relacji z innymi.

Warsztat będzie połączeniem kilku różnych metod tworzących spójną całość: Aikishintaiso (gimnastyka wewnętrzna Aikido), Noguchitaiso (gimnastyka Noguchi Michizo), taniec z/bez obrazu, wyrażanie emocji w tańcu, improwizacja, taniec indywidualny, w kontakcie z partnerem oraz w grupie, medytacja i głęboka relaksacja. Dzięki tym metodom, uczestnik warsztatu będzie mógł zagłębiać się w swoje wnętrze (odczucia fizyczne, emocje, wizje mentalne, „poczucie” przestrzeni itp.), aby uświadamiać sobie i wyrażać doznania w autentycznym ruchu.

Prowadzący:

Krzysztof Jerzak – tancerz butoh, choreograf, aikidoka. Naukę tańca butoh rozpoczął w 1999 roku. Pobierał lekcje u takich artystów, jak: Daisuke Yoshimoto, Itto Morita, Atsushi Takenouchi, Imre Thormann, Kan Katsura, Minako Seki, Yuri Nagaoka. W latach 2005-2011 wielokrotnie współpracował z niezależnymi muzykami, aktorami, tancerzami, filmowcami, tworząc z nimi prezentacje sceniczne i filmowe. Współtworzył także kilka grupowych spektakli. W swoim dorobku ma kilka solowych spektakli. Od roku 2018 regularnie prowadzi warsztaty butoh w kilku miastach w Polsce. Więcej o artyście: tutaj

Cena: 130 zł

Zapisy i informacje: azdrojewska@publink.com.pl;  tel. 501 175 595, 698 557 060

W e-mailu należy podać pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr telefonu wraz z potwierdzeniem dokonania bezzwrotnej przedpłaty w wysokości 130 zł. Udział w warsztacie możliwy będzie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu należy wpisać „Warsztat butoh” oraz swoje imię i nazwisko.

Organizator: Anita Zdrojewska, ButohSfera (FB, https://web.facebook.com/butohsfera/)

Nr konta: 33 1440 1387 0000 0000 0940 3507

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Warszawa: ButohSfera, ul. Narbutta 46/48 lok. 51 (Publink), w godz. 14.00-19.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close