Warszawa: Casa del Silencio „Manú czyli iluzja czasu”

Zdjęcie: Warszawa: Casa del Silencio „Manú czyli iluzja czasu”

Casa del Silencio „Manú czyli iluzja czasu”. Fotografia: materiały własne Teatru Druga Strefa

Teatr Druga Strefa zaprasza na spektakl Manú czyli iluzja czasu teatru Casa del Silencio z Kolumbii.

Wersja do druku

Udostępnij

Opis spektaklu:

Początek i koniec. Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi. Intuicja. Manú, żołnierz wyczerpany latami bitew, kończy dziś swoją wojnę. Człowiek zbyt wrażliwy, aby wytrzymać okrucieństwo, nigdy nie powinien był w niej uczestniczyć. Ma teraz tylko jedno pragnienie: wrócić do domu i odnaleźć Magnolię, kobietę, która na niego czeka.

Początek podróży, która wydaje się nie do pokonania. Co gorsza Manú nie pamięta drogi powrotnej. Nie ma jednak nad czym rozmyślać. Trzeba spojrzeć w górę, odnaleźć się i iść do przodu, aby odbyć podróż do świata iluzji, w którym prawda miesza się z fikcją. Czy to prawdziwa przeszłość, czy tylko wyobraźnia? Manú już nie martwi się wyznaczaniem granic, które przerażały go przez długie lata. Teraz po prostu chce iść dalej.

Tajemnicze pudełko, w którym zamknięte są marzenia, woda będąca zwierciadłem lęków, wiatr pozbawiający wspomnień i towarzyszący w podróży przyjaciel szczur nie są niczym innym jak fantazjami stającymi pośrodku drogi do domu. Czasami Manú zapada w sen. Kiedy śpi wydaje się, że pamięta. Nie jest jednak pewien czy to sen czy jawa. Nic nie jest pewne. Kroczy w przód dopóki nie zrozumie tajemnicy swojej podróży, którą jest życie zawieszone w ogromnym wszechświecie. Czas mija, pędzi jak szalony, aby na końcu wszystko okazało się być czystą iluzją.

Casa del Silencio  (pol. 'Dom ciszy’)

Istniejący od 1997 roku kolumbijski teatr ruchu i gestu. Laboratorium badawcze, twórcze i szkoleniowe zbudowane wokół teatru. Jego podstawowym celem jest upowszechnienie techniki pantomimy ciała stworzonej przez mistrza Etienne Decroux oraz elementów stylizacji opracowanych przez mistrza Marcela Marceau, zorientowanych na budowę teatru fizycznego będącego bazą szkoleniową dla aktora.

Casa del Silencio znany jest między innymi ze spektakli: La Kermesse – mimodram inspirowany filmem El Baile Ettore Scoli (1997); Piękno i brzydota (2000); Woyzeck, lament w ciszy (2005); Wesele, gestykulacyjna farsa poetycka (2007), Entre Mortales (2008); Kokoro (2013); Manú czyli iluzja czasu (2016).

Realizatorzy:

Reżyseria: Juan Carlos Agudelo
Ruch sceniczny: Casa del Silencio
Wykonawcy: Crystian Solórzano, Johanna Torres, Juan Carlos Agudelo

Czas trwania: 90 minut (spektakl: 60 minut, spotkanie z artystami: 30 minut)
Spektakl dla publiczności od 15. roku życia

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14 a

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close