Warszawa / Centralna Scena Tańca: Laboratoria ruchowe. Warsztaty Improwizacji Kontaktowej i dżem taneczny z Hanną Jurczak i Bartoszem Ługowskim. Wstęp bezpłatny.

Zdjęcie: Warszawa / Centralna Scena Tańca: Laboratoria ruchowe. Warsztaty Improwizacji Kontaktowej i dżem taneczny z Hanną Jurczak i Bartoszem Ługowskim. Wstęp bezpłatny.

CST V edycja, Laboratoria Ruchowe 2024: Hanna Jurczak i Bartosz Ługowski. Grafika: materiały własne organizatora

Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na laboratoria ruchowe w maju. Warsztaty w szczególności odpowiednie są dla osób chcących zacząć przygodę z Improwizacją Kontaktową.

Wersja do druku

Udostępnij

Po majówce Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na laboratoria ruchowe z Hanną Jurczak. Hania poprowadzi oba majowe spotkania, odwołując się zarówno do narzędzi kontakt improwizacji, jak i improwizacji performatywnej. O muzykę zadba Bartosz Ługowski.

Warsztaty i dżemy odbędą się 12 i 26 maja (niedziele) w godzinach 18.00 –  21.30.

Program spotkania:

18.00-19.30 – warsztaty Improwizacji Kontaktowej

19.40-21.30 – dżem z muzyką na żywo

Wstęp na zajęcia i dżem jest bezpłatny, obowiązują zapisy poprzez formularze:

12 maja: https://forms.gle/KJ1ixzo3r4Phiknw9

26 maja: https://forms.gle/s8P7LeKKsQdTPeXR8

W celu zapewnienia dobrej i bezpiecznej atmosfery w trakcie spotkań, organizatorzy proszą o zapoznanie się z zasadami: https://drive.google.com/…/1DahC0PIVWjZTHt18Jt5xrU…/view

Uwaga! Organizatorzy proszą o ewentualne odwoływanie swojego udziału poprzez wiadomość mailową (warsaw.ci.flow@gmail.com) najpóźniej w sobotę, do godziny 12.00,  aby umożliwić odblokowanie miejsca dla innych.

Wszelkie pytania i wątpliwości należy kierować na adres: warsaw.ci.flow@gmail.com

Hanna Jurczak – tancerka, performerka, psychoterapeutka, psychiatrka. Od 13 lat współtworzy środowisko Improwizacji Kontaktowej w Warszawie, tańcząc, prowadząc zajęcia, laboratoria improwizacji, tworząc i współpracując w projektach performatywnych. Koordynuje projekty artystyczne oraz grupy improwizacyjne, współprowadzi Ośrodek w Polu – ośrodek rozwojowy na Mazurach Garbatych. W Holistycznej Szkole Trenerów uczy improwizacji ruchowej i tańca oraz prowadzi trening interpersonalne. Tworzy wizualizacje do spektakli oraz spotkania warsztatowe dla różnych grup odbiorców. Jako psychoterapeutka pracuje metodą focusingu, związana jest ze środowiskiem psychoterapii humanistycznej doświadczeniowej.

Bartosz Ługowski – muzyk, producent, twórca muzyki teatralnej. Gra głównie na chordofonach szarpanych (gitara akustyczna, elektryczna, klasyczna, ukulele, banjo). Zdobywca kilku nagród, m.in. dla najlepszej grupy jazzowej na Festiwalu Fama z zespołem Rafineria. Udziela się w wielu projektach – od jazzu i alternatywy przez piosenkę aktorską po folklor warszawski i rap. Tworzył muzykę m.in. dla Teatru Ochoty, Olsztyńskiego Teatru Lalek, Teatru Sztuka Ciała. Autor solowych płyt Gitarynka, Pogoda, Mir, Noc, Psy i guślarze. Zajmuje się zbieraniem oraz twórczym przetwarzaniem fonosfery, za co otrzymał stypendium artystyczne m.st. Warszawy (album Okolica). Interesuje się rejestracją nagrań w nietypowych przestrzeniach akustycznych (m.in. nagrał i zrealizował płytę w latarni morskiej). Aktualnie współtworzy projekty Tulipaństwo, Ocza i Nautofon.

Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V
kuratorka: Klara Łucznik
organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
współfinansowanie: miasto st. Warszawa

KALENDARIUM

godz. 18:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close