Warszawa/Centralna Scena Tańca: Spotkanie i dyskusja z Omerem Kriegerem

Zdjęcie: Warszawa/Centralna Scena Tańca: Spotkanie i dyskusja z Omerem Kriegerem

Na zdjęciu: Omar Krieger. Fot. Magdalena Rubenfeld.

Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na spotkanie z izraelskim performerem Omerem Kriegerem, towarzyszące działaniu Still Standing 2023. Omer Krieger tworzy w przestrzeni publicznej akcje performatywne, sytuacje polityczne i choreografie obywatelskie. W swojej pracy bada doświadczenia publiczne, interesuje się związkami między sztuką, społeczeństwem obywatelskim, polityką i działaniem.

Wersja do druku

Udostępnij

Spotkanie otworzy artist talk, podczas którego Omer Krieger opowie o swojej praktyce i wybranych projektach. Następnie odbędzie się dyskusja z udziałem Omera oraz choreografki i tancerki Weroniki Pelczyńskiej. Punktem wyjścia do rozmowy będzie archiwalna choreografia Noi Eshkol, którą Omer Krieger wykorzystał w pracy Amphi i która stanowi podstawę działania performatywnego Still Standing, rozwijanego przez Weronikę Pelczyńską i Aleksandrę Janus we współpracy z Moniką Szpunar. Rozmowa dotyczyć będzie potencjału narzędzi performatywnych w działaniach społecznych. Dyskusję poprowadzi Aleksandra Janus.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Więcej: spotkanie i dyskusja z Omerem Kriegerem

Omer Krieger – w latach 2006-2011 współzałożyciel i lider inicjatywy performatywnej Public Movement, w latach 2011-2015 dyrektor artystyczny Under the Mountain: Festival of New Public Art w Jerozolimie. W latach 2018-20 był założycielem i dyrektorem artystycznym 1:1 Centre for Art and Politics w Tel Aviv-Yaffa.

Link do wydarzenia: Spotkanie i dyskusja z Omerem Kriegerem | artist talk with Omer Krieger (facebook.com)

Spotkanie jest częścią projektu Still Standing 2023.
Więcej o projekcie: https://www.facebook.com/events/1497566957742421

Współorganizatorzy projektu:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Działanie realizowane w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe FestivALT
Projekt: MultiMemo. Multidirectional Memory: Remembering for Social Justice (European Union, CERV: Citizens, Equality, Rights and Values).
Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja IV
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Dział: CST- Site-Specific
Kuratorka: Paulina Święcańska
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa
Wsparcie: Teatr Powszechny

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close