Warszawa/ Centralna Scena Tańca: „Taniec i nowe media” – Dariusz Makaruk

Zdjęcie: Warszawa/ Centralna Scena Tańca: „Taniec i nowe media” – Dariusz Makaruk

Centralna Scena Tańca – „Taniec i Nowe Media”: Dariusz Makaruk. Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zaprasza na kolejny wieczór Sceny CST w ramach III edycji Centralnej Sceny Tańca w Warszawie. Jego gościem w nowym bloku tematycznym Taniec i nowe media będzie Dariusz Makaruk.

Wersja do druku

Udostępnij

Taniec i nowe media to blok obejmujący innowacyjne projekty, w których taniec łączy się z nowymi mediami, a tancerze poprzez ruch wpływają na przestrzeń dźwiękową lub wizualną w czasie rzeczywistym. Blok ten jest z jednej strony odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie projektami multimedialnymi ze strony publiczności wobec ich intensywnego rozwoju oraz wzrostu dostępności, a z drugiej strony chęcią zaznaczenia obecności tego typu transmedialnych projektów również w przestrzeni tańca, improwizacji oraz technik pokrewnych.

Dariusz Makaruk – producent muzyczny, kompozytor, autor pokazów audiowizualnych i wizualizacji interaktywnych. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej (PSeME) – Polskiego wydziału CIME/ICEM w Bourges wspieranego przez UNESCO. Współtworzy nowoczesne projekty z gatunku muzyki elektronicznej oraz digital-jazz oraz występuje z uznanymi muzykami sceny jazzowej m.in. z Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko, Tymonem Tymańskim. Jest laureatem głównej nagrody Międzynarodowego Konkursu Les Bains Numeriques #9 we Francji za koncert audiowizualny duetu Dimension N współtworzonego wraz z artystką sztuki generatywnej Albą G Corral z Hiszpanii. Jako producent pokazów audiowizualnych tworzy wizualizacje interaktywne, wielkoformatowe mappingi wideo 3D oraz obiekty interaktywne w przestrzeni publicznej. Był inicjatorem oraz dyrektorem artystycznym Festiwalu Moving Closer Innovative Art Festival organizowanego w Warszawie oraz imprezy masowej Laserowa Noc organizowanej w Amfiteatrze Kadzielnia Kielce. Strona internetowa: www.makaruk.net.

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja III
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Kuratorka: Katarzyna Stefanowicz
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

Więcej: link

Na zdjęciu: Dariusz Makaruk. Fot. Archiwum Mazowieckiego Instytutu Kultury

Na zdjęciu: Dariusz Makaruk. Fot. Archiwum Mazowieckiego Instytutu Kultury

Zdjęcie

Fot. Archiwum Mazowieckiego Instytutu Kultury

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close