Warszawa/Centrum Baletowe Neoclassica: „Making of Giselle” – warsztaty baletowe

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Baletowe Neoclassica: „Making of Giselle” – warsztaty baletowe

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Baletowe Neoclassica w Warszawie zaprasza na warsztat baletowy Making of Giselle, który poprowadzą Natalia M. Wojciechowska (wstęp) i Irona Wasilewska (część praktyczna).

Balet Giselle to  jeden z najbardziej magicznych baletów w repertuarze klasycznym. Każda tancerka chce stać się Giselle i każdy tancerz marzy o zatańczeniu roli Alberta. Giselle to romantyczny balet z wątkiem miłosnym, w którym kochankowie nie zaznają szczęścia za życia, ale zaznają spokoju po śmierci głównej bohaterki Giselle. W jej poszukiwaniu ukochany wyrusza do zaświatów.

Podczas warsztatów  zarówno panie/dziewczynki, jak i panowie/ chłopcy będą mieli szansę pod okiem Iriny Wasilewskiej zapoznać się z baletem Giselle – postaciami Alberta i Giselle oraz magicznym drugim aktem

Panowie poznają wariację Alberta, a Panie – Giselle, wspólnie nauczą się również fragmentów duetu z 2 aktu.

https://www.youtube.com/watch?v=fsedlNYkZQI

*jeśli nie zgłosi się odpowiednia  liczba osób – co najmniej 3 panów – to dziewczynki będą ćwiczyły wariację z 1 i fragmenty solowe z 2 aktu

Prowadzące:

Wstęp o balecie Giselle – Natalia M.Wojciechowska

Część praktyczna:

Irinia Wasilewska
– urodzona w Mińsku gdzie odebrała edukację baletową kończąc Państwową Szkołę Baletową w Mińsku (1985-1993). Była uczona przez zacnych pedagogów baletu: Wierę Szwecową, Ludmiłę Brżewską oraz Arana Azimowa. Tańczyła w Balecie Państwowego Akademickiego Teatru Wielkiego Białorusi, Mińsk, od 1993 jako koryfejka w Zespole „Renesans” w Moskwie,  a od 1996 jako tancerka w balecie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, od 1997 jako koryfejka, od 1997 – solistka w 1998,obecnie tańczy w Polskim Balecie Narodowym w Warszawie (od 2009 jako solistka).

Więcej o artystce:
http://teatrwielki.pl/ludzie/irina-wasilewska/

Cennik:

100 zł – osoby spoza CBN
70 zł – osoby z CBN
60 zł – uczniowie OSB
50 zł – uczniowie dyplomowi CBN
40 zł – uczestnicy poniżej 12. roku życia
20 zł – widzowie  (obserwatorzy) w każdym wieku

Kontakt i informacje: zapisy@neoclassica.pl

Informacje dodatkowe:

– dla pań/ dziewczynek – pointy nie są obowiązkowe

www.neoclassica.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:30

Warszawa: Centrum Baletowe Neoclassica, ul.Litewska 3, w godz. 15.30-18.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close