Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/Kino Tańca/Ciało mówi: „Marina Abramović w Brazylii” – reż. Marco Del Fiol

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/Kino Tańca/Ciało mówi: „Marina Abramović w Brazylii”  – reż. Marco Del Fiol

Fot. materiały prasowe.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach majowej odsłony programu Kino Tańca pt. Ciało mówi, realizowanego jako część projektu Centrum Sztuki Tańca, odbędzie sie prezentacja filmu Marina Abramović w Brazylii. W filmie artystka wybiera się w podróż do Brazylii, aby spotykać opętanych przez duchy szamanów, pić ayahuascę, uczestniczyć w ceremonii candomblé, poszukując duchowego uzdrowienia. Zastanawia się nad związkami rytuałów, religii z uprawianym przez siebie performansem.

reż. Marco Del Fiol, 2016, Brazylia, 86’

Wstęp wolny.

W ramach majowej odsłony Ciało Mówi 13 maja w godz. 13.09-18.00 odbędą się również warsztaty Choreograficzne apokalipsy, które poprowadzi Agata Siniarska.

Więcej informacji

Kuratorka programu kwiecień-czerwiec 2018: Aleksandra Osowicz

Producentka: Marynia Fekecz

Program „Ciało Mówi” to warsztaty łamiące dotychczasowe stereotypy w myśleniu o tym, czym jest taniec oraz filmy, w których kino tańca łączy się z gatunkiem dokumentalnym. Codzienna rzeczywistość i kamera obserwacyjna płynnie łączą się z poezją ruchu.

***

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close