Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Konferencja: Anna Opłocka i Zuzanna Kupidura „Warsztaty kinetografii wg metody Labana-Knusta – podstawy notacji i analizy ruchu”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Konferencja: Anna Opłocka i Zuzanna Kupidura  „Warsztaty kinetografii wg metody Labana-Knusta – podstawy notacji i analizy ruchu”

Fot. Michał Kursa.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do udziału w programie warsztatów tanecznych Przez Pryzmat Ruchu, które stanowią praktyczną część Ogólnopolskiej Konferencja Naukowa „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”. Trzydniowa konferencja w 2018 roku skoncentruje się na tematyce funkcjonowaniu tańca w życiu społecznym stolicy i edukacji tanecznej. Konferencja wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca i podzielona jest na trzy części: naukową, praktyczną i artystyczną. Organizatorką i kuratorką całej konferencji jest dyrektorka Centrum Sztuki Tańca, Paulina Święcańska.

W ramach programu Anna Opłocka i Zuzanna Kupidura  poprowadzą warsztaty kinetografii według metody Labana-Knusta.

Kinetografia według metody Laban -Knusta to uniwersalny system zapisu ruchu, opublikowany w 1928 roku. Twórcą był Rudolf Laban, teoretyk oraz praktyk tańca. System jest wynikiem wieloletnich obserwacji, badań, analizy ruchu oraz możliwości ruchowych. Laban współpracował z prof. Albrechtem Knustem, który wzmocnił kinetografię o ujęcie ortograficzne. Kinetografia ma istotne znaczenia dla tańca. Za pomocą notacji można utrwalić ruch, odtworzyć go oraz przeprowadzić postępowanie badawcze.

Zapisy: https://goo.gl/forms/KhNFha9K5QhaTkWl2

Mgr Anna Opłocka – abiturientka Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, dyplomowana instruktorka tańca i pilatesu. Trenerka międzynarodowych projektów, performerka w Polsce i za granicą. Propagatorka twórczości Rudolfa Labana. Członkini Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej i Polskiego Forum Choreologicznego. W 2012 roku odbyła staż w Ex Nunc: Centre of Modern Dance w Hadze: Laban Based Modern Dance, Laban Movement Analysis.

Mgr Zuzanna Kupidura – absolwentka Rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, abiturientka specjalności Choreografia i Teoria Tańca. Od 2017 roku wykładowczyni na tej samej uczelni. Jej prace artystyczne pokazywane były m.in. w siedzibie NOSPR w Katowicach i na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Związana z Chopin University Dance Company i z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Członkini Polskiego Forum Choreologicznego i Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.

Kuratorka Programu Warsztaty Taneczne: Maja Katarzyna Molska/ Fundacja Movementum/ Warsaw Dance Department

Dokładny program i szczegółowe informacje o konferencji na stronie:

http://centrumsztukitanca.eu/konferencja-2018/

***

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, sala 307, III piętro, w godz. 15.00-16.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close