Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Konferencja: Natalia Oniśk „Kontakt Improwizacja”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Konferencja: Natalia Oniśk „Kontakt Improwizacja”

Na zdjęciu: Natalia Oniśk i Joerg Hassmann. Fot. Szymon Jobkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do udziału w programie warsztatów tanecznych Przez Pryzmat Ruchu, które stanowią praktyczną część Ogólnopolskiej Konferencja Naukowa „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”. Trzydniowa konferencja w 2018 roku skoncentruje się na tematyce funkcjonowaniu tańca w życiu społecznym stolicy i edukacji tanecznej. Konferencja wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca i podzielona jest na trzy części: naukową, praktyczną i artystyczną. Organizatorką i kuratorką całej konferencji jest dyrektorka Centrum Sztuki Tańca, Paulina Święcańska.

W ramach programu Natalia Oniśk poprowadzi warsztaty kontakt improwizacji (improwizacji kontaktowej).

Kontakt Improwizacja [KI] – technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie techniki KI bada, jak radzić sobie z ciężarem – oddawaniem go, przyjmowaniem i wprawianiem go w ruch, jak słuchać poprzez dotyk, ruch i ciężar. Tańczenie KI wymaga umiejętności zarządzania swoim ciałem i ruchem w efektywny sposób, zgodny z prawami fizyki. A ponieważ KI jest improwizowaną formą tańca, bazuje na komunikacji, w której w każdym momencie negocjujemy z partnerem kierunki, dynamikę, kształty. Od początku istnienia w kontakt improwizację wpisane jest poszukiwanie i eksperymentowanie.

https://www.facebook.com/punktkontaktu

Zapisy: https://goo.gl/forms/TndMY7ImdvrnGUAz2

Natalia Oniśk – edukatorka, tancerka, performerka i aktywistka taneczna. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z improwizacji kontaktowej, improwizacji i świadomości ciała. Uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych z zakresu somatyki, improwizacji i choreografii. Studiuje Body-Mind Centering© (Somatic Movement Education Program). Praktykuje Metodę Feldenkraisa i Ruch Autentyczny. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu. Jako performerka współpracowała z Renatą Piotrowską-Auffret, Magdą Ptasznik, Marią Stokłosą, Pauliną Święcańską. Jest współzałożycielką Fundacji Ciało Się, zajmującej się szerzeniem pracy z ciałem w jej terapeutycznych i artystycznych aspektach.

Kuratorka Programu Warsztaty Taneczne: Maja Katarzyna Molska/ Fundacja Movementum/ Warsaw Dance Department

Dokładny program i szczegółowe informacje o konferencji na stronie:

http://centrumsztukitanca.eu/konferencja-2018/

***

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:45

LWarszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, sala 307, III piętro, w godz. 11.45-13.15.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close