Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Konferencja: Piotr Zgorzelski „Metodologia nauczania polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Konferencja: Piotr Zgorzelski „Metodologia nauczania polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych”

Fot. Joanna Krukowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do udziału w programie warsztatów tanecznych Przez Pryzmat Ruchu, które stanowią praktyczną część Ogólnopolskiej Konferencja Naukowa „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”. Trzydniowa konferencja w 2018 roku skoncentruje się na tematyce funkcjonowaniu tańca w życiu społecznym stolicy i edukacji tanecznej. Konferencja wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca i podzielona jest na trzy części: naukową, praktyczną i artystyczną. Organizatorką i kuratorką całej konferencji jest dyrektorka Centrum Sztuki Tańca, Paulina Święcańska.

W ramach programu Piotr Zgorzelski  poprowadzi warsztaty z metodologii nauczania polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych.Celem warsztatów będzie prezentacja metod, którymi posługuję się w nauczaniu polskich tańców ludowych w formach niescenicznych. Są to metody wynikające z naturalnej motoryki naszego ciała i czynności wykonywanych przez nas na co dzień. Dzięki nim można nauczyć się tańczenia oraz wirowania w parze, w grupie, po kole oraz stosowania różnego rodzaju ozdobników. Podczas warsztatów zwróc imy także uwagę na to, co dzieje się wokół tańca, zwłaszcza na interakcje z drugą osobą oraz innymi uczestnikami tanecznego wydarzenia.

Zapisy: https://goo.gl/forms/enRfwKH7MjpZc4fG2


Piotr Zgorzelski – etnolog, tancerz ludowy, wodzirej, aktor i animator kultury. Od blisko 25 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na świecie. Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy, jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową. Współzałożyciel warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994). Wraz z kapelą Janusz Prusinowski Trio koncertował i prowadził warsztaty w Europie, Azji i Ameryce Północnej (m.in. Carnegie Hall NY, Chicago Symphony Center). Jest autorem internetowych lekcji tańca (Taniec Tradycyjny PL – You Tube) oraz współtwórcą strony http://www.tance.edu.pl/

 

Kuratorka Programu Warsztaty Taneczne: Maja Katarzyna Molska/ Fundacja Movementum/ Warsaw Dance Department

Dokładny program i szczegółowe informacje o konferencji na stronie:

http://centrumsztukitanca.eu/konferencja-2018/

***

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, sala 307, III piętro, w godz. 16.30-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close