Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Voices Dance Company „The other side of fear”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Voices Dance Company „The other side of fear”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie ma zaprasza spektakl  The other side of fear w wykonaniu Voices Dance Company.

Kiedy trzeba dokonać wyboru i podążać swoją drogą.

Kiedy stawiacie czoła swojemu strachowi, gdzie wtedy jesteście?

Może poza tym strachem istnieje tęsknota za wami?

Jeśli tak, jak to przeżyć?

Spróbuję przekroczyć granicę, przekroczyć nasze granice i zobaczyć „co tam jest” i „gdzie jesteśmy” razem.

 

 

Bilety: 10 zł/ dostępne na stronie www.dkkadr.waw.pl lub przed spektaklem

Performerzy: Alexandra Soshnicova, Serghei Golovnea, Olga Braga, Stan Potoku

Muzyka na żywo: Stan Potoku

Serghei Golovnea – pracuje jako choreograf i tancerz-performer. Jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tańca Współczesnego w Mołdawii ADDM. Uczestniczy w międzynarodowych projektach i festiwalach. Stworzył choreografię dla różnych grup tanecznych. Od 2001 r. współorganizował mołdawskie festiwale taneczne. Tańczy, improwizuje, uczy, tworzy choreografię, bierze udział w międzynarodowych projektach i spektaklach. Podróżuje i uczy w państwach takich jak: Mołdawia, Ukraina, Białoruś, Bułgaria, Izrael, Estonia, Rosja, Łotwa, Irlandia Północna, Francja, Gruzja, Grecja, Włochy, Rumunia, Węgry. Współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Mołdawii. Współpracuje także z profesjonalnymi tancerzami, aktorami, muzykami i twórcami wideo oraz studentami, amatorami, z dziećmi i dorosłymi. Jest organizatorem wielu imprez tanecznych na szczeblu lokalnym i międzynarodowym w Mołdawii, międzynarodowych projektów kooperacyjnych i edukacyjnych w Mołdawii. Współorganizator profesjonalnych projektów performatywnych w Mołdawii, Białorusi, Ukrainie i Gruzji.

Alexandra Soshnicova – jest choreografką, tancerką i wiceprezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tańca Współczesnego w Mołdawii ADDM. Tworzy grupę Dance Company Voices oraz jest dyrektorem artystycznym dziecięcej szkoły tańca „Fantasy”. Tańczy, improwizuje, uczy, tworzy choreografię, bierze udział w międzynarodowych projektach i spektaklach (w roli tancerki i choreografki) oraz podróżuje. Współpracuje również z profesjonalnymi tancerzami, aktorami,  muzykami i twórcami filmów oraz studentami, amatorami, z dziećmi i dorosłymi. Jest organizatorką międzynarodowych festiwali tańca współczesnego w Mołdawii, które organizuje od 2000 r. (obecnie zorganizowała 10 różnych festiwali), przy wsparciu m.in. Fundacji Sorosa, ECF, Pro Helvetia, Szwedzkiego Instytutu, Ambasady Niemiec, Alliance Francai.

 

Olga Braga – tancerka, choreografka, trenerka tańca, członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tańca Współczesnego w Mołdawii ADDM. Współorganizatorka międzynarodowych festiwali tańca nowoczesnego w Mołdawii, nauczyciel dziecięcej szkoły tańca „Fantasy”, tancerka i choreografka w nowoczesnej grupie tanecznej „Głosy”oraz prowadzi kieruje grupę taneczną „Scotch”. Od 2005 r. bierze udział w międzynarodowych projektach i festiwalach oraz jest współorganizatorem mołdawskich festiwali tanecznych. Tańczy, improwizuje, uczy, bierze udział w międzynarodowych projektach, spektaklach (jako tancerka i choreografka) oraz podróżuje. http://theprojecthome.org/

Stanislav Barysh (Stan Potoku ) – jest muzykiem, pedagogiem i psychologiem. Pochodzi z Ukrainy. Od trzech lat mieszka w Mołdawii i uczestniczy w działalności Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tańca Współczesnego w Mołdawii (ADDM). Jest performerem w koprodukcji z grupą Voices Dance Company oraz organizatorem lokalnych wydarzeń artystycznych dla dzieci i dorosłych. Opracowuje swoją autorską metodę „Intuicyjny śpiew”, eksperymentuje w połączeniu „głosu i ruchu”. Gra na różnych instrumentach i tańczy kontakt improwizację. Jest nauczycielem i psychologiem w Art Studio „Happy Kids”.

.

Po spektaklu rozmowa artystów z widzami.

Spotkanie prowadzi Joanna Szymajda.

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close