Warszawa/ Centrum Sztuki Tańca/ „Animacje”: „Taniec z Parkinsonem” – cykl zajęć

Zdjęcie: Warszawa/ Centrum Sztuki Tańca/ „Animacje”: „Taniec z Parkinsonem” – cykl zajęć

Fot. Eliza Krakówka

Wersja do druku

Udostępnij

We wszystkie poniedziałki października i listopada oraz trzy pierwsze poniedziałki grudnia 2018 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie i Warsaw Dance Department zapraszają osoby dotknięte chorobą Parkinsona, ale również wszystkich pasjonatów ruchu (seniorów, juniorów) do udziału w projekcie Taniec z Parkinsonem. Będzie to cykl spotkań z profesjonalnymi tancerzami współczesnymi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą ruchową w cotygodniowych zajęciach ruchowych. Grupa ok. 30 osób będzie spotykać się na zajęciach raz w tygodniu z różnymi technikami tańca: improwizacją, improwizacją w kontakcie, taćem współczesnym, oraz terapią tańcem i ruchem. Nie będą to lekcje tańca, gdyż uczestnicy nie będą uczyć się konkretnych technik i kroków, ale będą mieli możliwość doświadczyć swobody ruchu, naturalnej ekspresji i na nowo nawiązać kontakt z własnym ciałem poprzez swobodny taniec, improwizację, pracę z obrazami, wyobraźnią. Projekt zakończy się otwartym wydarzeniem finałowym.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Dance for Parkinson jest to niezwykła inicjatywa, która okazała się wielkim sukcesem za granicą, zarówno w środowisku tancerzy, jak i samych beneficjentów projektu. Osoby, które na co dzień ledwo mogły chodzić i poruszać się, nagle zaczynały swobodnie tańczyć i odzyskiwać przyjemność w ruchu oraz kontrolę nad własnym ciałem. Ponadto znacząco poprawiało się ich samopoczucie i wzrastała chęć do życia i mierzenia się z chorobą.

Prowadzący: Irad Mazliah, Wilejka Zagórowska, Olga Lidia Kozłowska, Ula Wojtkowiak, Paulina Wycichowska, Jakub „Qba” Łukowski

Informacje pod nr telefonu: 796 296 736 lub mailem: warsaw.dance.department@gmail.com

Link do filmu promującego: https://www.youtube.com/watch?v=VVY3FKLXH60

Harmonogram: 

poniedziałki 10:30-13:00

 

08 października – Irad Mazliah

15 października – Olga Lidia Kozłowska – Droga Głosu

22 października – Irad Mazliah & Olga Lidia Kozłowska – Droga Głosu

29 października  – Ula Wojtkowiak – GYROKINESIS® & Wilejka Zagórowska (bodywork)

5 listopada – Ula Wojtkowiak – GYROKINESIS® & Jakub „Qba” Łukowski

12 listopada – Irad Mazliah & Jakub „Qba” Łukowski

19 listopada –  Ula Wojtkowiak – GYROKINESIS® & Irad Mazliah

26 listopada – Irad Mazliah & Olga Lidia Kozłowska – Droga Głosu

3 grudnia – Irad Mazliah

10 grudnia – Irad Mazliah

 

Prowadzący:

 

Olga Lidia Kozłowska  –psycholog, facylitator i śpiewaczka. Swoim podejściem Głos Autentyczny dzieli się od 2011 roku. Ma doświadczenie w różnorodnych podejściach i emisjach głosu, głównie w śpiewie tradycyjnym, klasycznym i improwizacji. Obecnie szkoli się na psychoterapeutę metodą Core Energetics, łącząc świadomość psyche-ciało i głos. Prowadzi zajęcia Droga Głosu i Authentic Voice. Jej głównymi nauczycielami są: Natalia Polovynka, Emma Bonnici, Lane Arye, Kristin Linklater, Amit Carmeli, Iwona Olszowska. Od 8 lat praktykuje improwizację kontaktową. Swoją pracą dzieli się w Polsce i za granicą.

Irad Mazliah  – tancerz, choreograf, instruktor Pilatesu, terapeuta Ilan Lev Method. Rozpoczął karierę taneczną w wieku 25 lat, jako założyciel i partner Sadna Dance School w Hajfie – profesjonalnego trzyletniego programu szkoleniowego dla tancerzy i performerów. W latach 2010-2012 studiował w Shenkar College of Engineering and Design. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Intimadance Tmuna Theatre w Tel Awiwie. Jako tancerz i choreograf, pracował z różnymi niezależnymi artystami, zespołami i instytucjami, takimi jak: Emanuel Gat Dance, Klipa Physical Theatre, Noa Dar Dance Group, Anat Danieli, Hana Veissman, Saar Magal ,The Israeli Opera House, Yossi Berg and Oded Graff Dance Theatre, Niv Sheinfeld i Oren Laor Tańca Co., Nava Zukerman Tmuna Theatre Ensemble, Donald Byrd i Maya Yogel, Komuna // Warszawa, Teatr Cinema. W 2014 roku razem z Katarzyną Mają Molską otworzył Warsaw Dance Department, a w 2015 założyli wspólnie Fundację Movementum, w której Irad Mazliah pełni rolę prezesa i dyrektora artystycznego. Jest aktywnym nauczycielem ruchu, prowadzi zajęcia kondycyjne zarówno dla zawodowych tancerzy, jak i grup amatorskich.

Ula Wojtkowiak – certyfikowana i doświadczona instruktorka GYROKINESIS®. Szkoliła się u świetnych trenerów i osteopatów w White Cloud Studio w Rzymie oraz Gyrotonic Eaglesnest Therapiezentrum, w Münstertal w Niemczech. Jest aktorką po Akademii Teatralnej DAMU w Pradze i Akademii Gardzienice, związana z teatrem fizycznym i tańcem. Jako tancerka pracowała w Narodowej Operze Teatro dell’Opera w Rzymie. Jej ogromną pasją i profesją jest argentyńskie tango, które tańczy od kilkunastu lat. Współpracując z osteopatiami prowadzi zajęcia z posturalnego przygotowania ciała do tańca, muzykalności i treningi dla performerów, tancerzy oraz animatorów. Warsztaty i kursy prowadziła Włoszech, w Czechach, w Niemczech, w Hiszpanii, Portugalii i w Argentynie.

Jakub „Qba” Łukowski – tancerz, animator, radiowiec. Tańcem zaczął zajmować sięw wieku 10 lat, a w wieku 18 prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży. W 2005 roku założył Teatr Tańca Exceed w Domu Kultury Dorożkarnia. Najbardziej znany jest w Polsce jako tancerz Lockinowy i zapraszany jest na warsztaty i zawody w całym kraju. Od 2011 roku jest również założycielem i prezesem Stowarzyszenia Warszawski Funk, zajmującego się promocją kultury funkowej w Polsce. Jego choreografie można było zobaczyć w TVP, na scenach w teatrach Roma i Polskim w Warszawie, na estradach dużych imprez plenerowych, jak i wielkich festiwali m.in. Warsaw Challenge, Wianki nad Wisłą czy Hip-Hop Groove Festiwal. Tytuł licencjata otrzymał na Łódzkiej Akademii Muzycznej na wydziale Choreografii i Technik Tańca, a tytuł magistra na wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również dziennikarzem radiowym w warszawskim Radio Kampus, gdzie prowadzi muzyczną audycję What’s Funk poświęconą muzyce funkowej.

 

Wilejka Zagórowska  psycholog, psychoterapeutka, terapeutka czaszkowo-krzyzowa. Od wielu lat praktykuje improwizacje, studiowała Body-Mind Centering®, interesuje się połączeniem ciała i umysłu i różnymi technikami, które służą ich integracji. Działaczka społeczna i edukatorka. Inicjatorka i koordynatorka projektów kulturalnych i społecznych. Koordynatorka projektu Taniec z Parkinsonem.

***

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, portal e-teatr, teatr dla was, portal teatralia.com.pl, miesięcznik TEATR, kwartalnik TANIEC,  Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach: www.centrumsztukitanca.eu i http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/
Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

Projekt realizowany w ramach Programu Edukacji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Animacje 2018

Organizatorzy: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Warsaw Dance Department / Fundacja Movementum / Fundacja Artystyczna PERFORM / Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Partner projektu: Mazowieckie Stowarzyszenie osób z chorobą Parkinsona

Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona (miniaturka)

Projekt został stworzony i jest realizowany przez Fundację Movementum/Warsaw Dance Department

Warsaw Dance Department (miniaturka)

Projekt współfinansowany przez Oh La La

Projekt CST współfinansuje m.st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Warszawa: Studio Oh La La, ul. Pankiewicza 3, w godz. 10.30-13.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close