Warszawa/ Centrum Sztuki Tańca/ „Animacje”: „Taniec z Parkinsonem” – warsztaty dla tancerzy/aktorów

Zdjęcie: Warszawa/ Centrum Sztuki Tańca/ „Animacje”: „Taniec z Parkinsonem” – warsztaty dla tancerzy/aktorów

Fot. Eliza Krakówka.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca zaprasza na całodniowy warsztat poświęcony pracy z osobami z chorobą Parkinsona, skierowany  do osób profesjonalnie zajmujących się tańcem i ruchem w obszarze sztuki – tancerzy, aktorów –  i chcących pracować z osobami z chorobą Parkinsona. Zajęcia poprowadzą Irad Mazliah i  Paulina Wycichowska.

Od organizatorów:

„Taniec, performowanie, nauczanie – wszystkie stały się uznanymi i rozpoznawanymi profesjami. Wyobraź sobie, że jako profesjonalny/a tancerz/rka, każdego stylu, jako aktor/ka, posiadasz narzędzia, którymi, przy niewielkim wysiłku, możesz zmienić czyjeś życie. Potrzebujesz zaufać sobie, swojemu doświadczeniu, zadawać sobie właściwe pytania, a przede wszystkim chcieć dzielić się swoją wiedzą z grupą ludzi, którzy stracili zaufanie do własnego ciała”.

W planie:

– zajęcia z trzema znanymi nauczycielami tańca z doświadczeniem pracy z osobami z ograniczeniami ruchowymi

– merytoryczna dyskusja

– przerwa na obiad

– zajęcia dla osób z chorobą Parkinsona prowadzone przez uczestników warsztatu

– podsumowanie, feedback, dzielenie się wrażeniami

Zgłoszenia przez formularz:  https://goo.gl/forms/vGaNIaWJf22wDYwI2

12 osób zostanie wybranych do warsztatu na podstawie zgłoszeń.

Informacje pod nr telefonu: 796-296-736 lub mailem: warsaw.dance.department@gmail.com

https://www.youtube.com/watch?v=VVY3FKLXH60

 

Miejsce:  Studio Warsaw Dance Department, Pałac Kultury i Nauki , Pl. Defilad 1

Irad Mazliah  – tancerz, choreograf, instruktor Pilatesu, terapeuta Ilan Lev Method. Rozpoczął karierę taneczną w wieku 25 lat, jako założyciel i partner Sadna Dance School w Hajfie – profesjonalnego trzyletniego programu szkoleniowego dla tancerzy i performerów. W latach 2010-2012 studiował w Shenkar College of Engineering and Design. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Intimadance Tmuna Theatre w Tel Awiwie. Jako tancerz i choreograf, pracował z różnymi niezależnymi artystami, zespołami i instytucjami, takimi jak: Emanuel Gat Dance, Klipa Physical Theatre, Noa Dar Dance Group, Anat Danieli, Hana Veissman, Saar Magal ,The Israeli Opera House, Yossi Berg and Oded Graff Dance Theatre, Niv Sheinfeld i Oren Laor Tańca Co., Nava Zukerman Tmuna Theatre Ensemble, Donald Byrd i Maya Yogel, Komuna // Warszawa, Teatr Cinema. W 2014 roku razem z Katarzyną Mają Molską otworzył Warsaw Dance Department, a w 2015 założyli wspólnie Fundację Movementum, w której Irad Mazliah pełni rolę prezesa i dyrektora artystycznego. Jest aktywnym nauczycielem ruchu, prowadzi zajęcia kondycyjne zarówno dla zawodowych tancerzy, jak i grup amatorskich.

Paulina Wycichowska – choreografka, pedagog tańca i tancerka, trenerka Pilates Core. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu i London Contemporary Dance School, gdzie studiowała taniec współczesny w wymiarze wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym. Przez 17 lat była związana zawodowo z Polskim Teatrem Tańca jako solistka i choreograf, obecnie jest artystką niezależną, a także wykładowcą na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu, kierunku Edukacja Prorozwojowa Collegium da Vinci w Poznaniu oraz gościnnym pedagogiem szkoły „Fouetté”w Poznaniu. Jest pedagogiem tańca współczesnego, technik modern i choreologii. Prowadzi autorskie zajęcia z tańca kreatywnego, jest również trenerem grupowym i personalnym metody Pilates Core, koncentrującej się na stabilizacji głębokiej kręgosłupa. Współpracuje z wieloma ośrodkami w Polsce realizując warsztaty tańca współczesnego, terapii ciała i choreologii na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadziła również gościnne masterclasses z tańca współczesnego i technik tańca modern poza granicami Polski, m.in. w Izraelu, Norwegii, Islandii, Niemczech, Portugalii, Rosji i na Łotwie. Oprócz tego jest aktywnym członkiem Polskiego Forum Choreologicznego. Paulina Wycichowska jest autorką ponad dwudziestu choreografii, w tym sześciu dużych, pełnowymiarowych, autorskich spektakli. Tańczyła w spektaklach stworzonych między innymi przez takich choreografów  jak Ohad Naharin, Jo Strømgren, Orjan Andersson, Jens Ostberg, Dominique Baguet, Joe Alter, Jossi Berg, Virpi Pakkinen, Istvan Juhos-Putto, Wayne McGregor, Sue McLennan, Henri Oguike, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Iwona Pasińska, Magdalena Reiter, Anna Piotrowska, Andrzej Adamczak, Daniel Stryjecki.  Paulina Wycichowska prowadzi również warsztaty ruchowe i taneczne z elementami terapeutycznymi –przede wszystkim z zakresu choreoterapii, ale także szeroko pojętej arteterapii. Szczególną inspiracją są dla niej działania z zakresu metody pracy Segni Mossi.

 

***

Projekt realizowany w ramach Programu Edukacji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Animacje 2018

Organizatorzy: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Warsaw Dance Department / Fundacja Movementum / Fundacja Artystyczna PERFORM / Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Partner projektu: Mazowieckie Stowarzyszenie osób z chorobą Parkinsona

Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona (miniaturka)

Projekt został stworzony i jest realizowany przez Fundację Movementum/Warsaw Dance Department

Warsaw Dance Department (miniaturka)

Projekt CST współfinansuje m.st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Studio Warsaw Dance Department, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, w godz. 10.00-18.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close