Warszawa/Centrum Sztuki Tańca „EKSPRESJE”: „Ruch – doświadczenie – postrzeganie” – warsztat ruchu i improwizacji. Prowadzenie: Magdalena Ptasznik

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca „EKSPRESJE”: „Ruch – doświadczenie – postrzeganie” – warsztat ruchu i improwizacji. Prowadzenie: Magdalena Ptasznik

Zdjęcie ze spektaklu „Surplus” (chor. i wyk. Magdalena Ptasznik, Marina Colomina). Fot. Alessia Bombaci.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w ramach projektu EKSPRESJE zaprasza na warsztaty z Magdaleną Ptasznik. Tworząc i eksplorując możliwości zadań improwizacji ruchu i tańcu uczestnicy będą doświadczać, obserwować i nazywać to, co się pojawia. Proponowane przez prowadzącą zadania nie opierają się na języku techniki tańca, ale na chęci rozwijania indywidualnego podejścia do własnej fizyczności podążającego za ciekawością, zainteresowaniem rodzącym się w działaniu i zabawą. Ptasznik interesuje wzajemny wpływ obserwatora ruchu i tancerza, to jak wewnętrzna i zewnętrzna perspektywa postrzegania ruchu mogą się wzmacniać oraz możliwość podejmowania obu tych ról równocześnie – bycia obserwatorem i uczestnikiem ruchu w tym samym czasie.

 

Będziemy pytać i doświadczać, jak równoczesna obecność tych dwóch perspektyw otwiera nowy potencjał tego, jak widzimy, doświadczamy siebie (jako performera,  czyli osoby, ciała, tancerza lub nie-tancerza…) i ruch, a nade wszystko, jak otwieramy, uwrażliwiamy się na możliwą zmienność sposobów ich postrzegania oraz tego jakie ciało możemy wytwarzać w ruchu.

Wstęp wolny.

Zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego:

http://centrumsztukitanca.org/ekspresje/uczymy-sie-od-siebie/

Magdalena Ptasznik – choreografka, performerka, absolwentka School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. W 2007 roku ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Stypendystka programu DanceWEB 2011 (ImPulsTanz, Wiedeń) i NRW Tanzrecherche 2013 (Niemcy). Studiowała m.in. u Debory Hay, Rii Higler, Benoît Lachambre’a, Xaviera Le Roy’a czy Roberta Steijna. Jest autorką, przede wszystkim, prac solowych (m.in. surfing, surface.territory, exercises for a Hero), które prezentowała w Holandii, Niemczech, Portugalii, Rumunii i Polsce. W ostatnich latach angażuje się we współprace twórcze. W tym formacie współtworzyła spektakl Surplus z hiszpańską choreografką i artystką wizualną Mariną Colominą oraz Złote demony z Marią Stokłosą i Martą Ziółek.

Jest współtwórczynią rocznego Kursu Choreografii Eksperymentalnej i prowadzi autorskie warsztaty z obszaru choreografii i praktyki ruchu. O choreografii myśli, jako o narzędziu umożliwiającym tworzenie warunków dla odmiennego doświadczania i postrzegania czasu, przestrzeni, ciał. Ciało postrzega, jako wehikuł tego doświadczenia. Mieszka w Warszawie.

***

 

Projekt EKSPRESJE realizowany jest przez Środowiska działające w ramach KDS ds. Tańca. Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury – MIK, który udostępni bezpłatnie przestrzeń na realizację tego programu w 2016 roku. Projekt finansuje Miasto Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka) MIK logo (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close