Warszawa/Centrum Sztuki Tańca „EKSPRESJE”:Warsztaty „Metoda Cunninghama”. Prowadzenie: Albert Ciastek

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca „EKSPRESJE”:Warsztaty „Metoda Cunninghama”. Prowadzenie: Albert Ciastek

Fot. materiały CST.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w ramach projektu EKSPRESJE zaprasza na warsztaty z metody Cunninghama, które poprowadzi Albert Ciastek. Warsztaty w technice tańca współczesnego oparte będą na metodologii Merce’a Cunninghama, która zrewolucjonizowała sposób podejścia do choreografii i samej prezentacji tańca. Technika Cunninghama jest do dzisiaj bazą dla tancerzy na całym świecie. Charakterystyczną cechą zajęć jest praca nad koordynacją ciała, uruchomienie kręgosłupa w izolacji od pracy nóg. Lekcja rozpocznie 15 minutowy rozruch – poprzez improwizacje na zadaniach uczestnicy przygotują ciało do ruchu i uaktywniają myślenie. Następnie, zajęcia przechodzą do sekwencji typowych dla lekcji opartych o technikę Cunnighama.

 

Albert Ciastek absolwent szkoły tańca współczesnego The Place – London Contemporary Dance School w Anglii. Jako tancerz współpracował m.in. z takimi choreografami jak: Celin Liesegang, Mestre Ponciano oraz Ivgi & Greben. Albert jest również jednym z pedagogów prowadzących warsztaty podczas tegorocznej edycji Warszawskiej Platformy Tańca.

Wstęp wolny.

Zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego:

http://centrumsztukitanca.org/ekspresje/warsztaty-z-tanca-wspolczesnego-metoda-cunnighama/

***

Projekt EKSPRESJE realizowany jest przez Środowiska działające w ramach KDS ds. Tańca. Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury – MIK, który udostępni bezpłatnie przestrzeń na realizację tego programu w 2016 roku. Projekt finansuje Miasto Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka) MIK logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, w godz. 10.00-11.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close