Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika floorwork – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Łukasz Czapski

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika floorwork – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Łukasz Czapski

Fot. Paweł Mazur.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Centrum Sztuki Tańca w 2018 roku zaprasza do udziału w cyklu 5 odsłon współczesności, których uczestnicy będą mogli poznać się 5 różnych  technik tańca współczesnego. W marcu organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach z techniki floorwork prowadzonych przez performera, tancerza i pedagoga Łukasza Czapskiego.

Praca związana z ciałem, jego rozwojem oraz poszerzaniem jego świadomości jest ważną częścią mojego życia.

Łukasz Czapski

Warsztat skupiony będzie na wykorzystaniu pracy z podłogą do zwiększenia ekonomiki ruchu. Jego uczestnicy poszukają mobilności kręgosłupa oraz naturalnego ruchu, który polega na właściwym przenoszeniu ciężaru i stosowaniu relacji „push-pull”. W efekcie ruchy wymagające dużego wysiłku nabiorą lekkości i płynności.

Plan warsztatu

1. Nawiązanie relacji z podłogą.
2. Wykorzystanie podłogi do odnalezienia mobilności kręgosłupa.
3. Analiza energii potrzebnej do wykonania efektywnych ruchów.
4. Świadomość ruchu w przestrzeni.

Warsztat skierowany jest do osób dorosłych, o pewnym doświadczeniu ruchowym ( poziom średniozaawansowany). Praca odbywa się w stałej grupie warsztatowej, przez 4 spotkania, w każdy poniedziałek marca.

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Link do zapisów na warsztaty

Dla osób, które będą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach warsztatowych Centrum Sztuki Tańca w Warszawie przygotowało bezpłatne wejścia na spektakle oraz mały prezent.

Łukasz Czapski jest tancerzem, performerem oraz pedagogiem tańca. Swoje doświadczenia z ruchem rozpoczął tańcząc break dance. Następnie współpracował z Teatr Tańca Caro i szkołą tańca w Siedlcach. Te wydarzenia spowodowały, że zaczął rozwijać swoją świadomość ciała i zajmować się tańcem współczesnym. W tym celu wyjechał do Austrii, aby studiować na kierunku tańca współczesnego na Uniwersytecie im. Antona Brucknera w Linzu. Aktualnie Łukasz pracuje jako freelancer, biorąc udział w projektach tanecznych oraz prowadząc zajęcia i warsztaty.

Kuratorka Programu Warsztaty taneczne: Maja Katarzyna Molska / Fundacja Movementum / Warsaw Dance Department

Wszelkie zapytania należ kierować pod adres: warsztatywdd@gmail.com

***

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:45

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, w godz. 14.45-16.15.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close