Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika José Limóna – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Takako Matsuda

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika José Limóna – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Takako Matsuda

Fot. Katarzyna Sołtys - Kassol Photography.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu edukacyjnego Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza w lutym 2018 na cykl warsztatów z techniki José Limóna, które poprowadzi Takako Matsuda. Uczestnicy warsztatów przyglądać się będą relacji między ciałem a grawitacją. Technika José Limóna poszerzy świadomość tancerza na temat dynamiki ciężaru ciała przy skokach, wejściach w podłogę i zawieszeniach. Poprzez pracę z oddechem uczestnicy poczują ciężar ciała, a poprzez pracę w pozycjach wysokich usprawnią górę ciała, nauczą się upadać i wchodzić w  podłogę, zastosują elementy techniki Limóna w krótkich choreografiach, aby odkryć eksplozywną dynamikę ruchu.

„Popatrz na to, co wokół ciała – na ziemię i przestrzeń. Twoje ciało staje się żywym instrumentem. Im mniej w nim napięcia, tym dynamiczniejsze się staje.

Plan warsztatu:
1 – Poddawanie się podłodze
2 – Ruchy w pozycjach wysokich
3 – Lot w przestrzeń
4 – Powtórzenie materiału

Poziom średniozaawansowany

Organizatorzy zapraszają. osoby dorosłe, o pewnym doświadczeniu ruchowym
Praca odbywa się w stałej grupie warsztatowej.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Dla osób, które będą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach warsztatowych Centrum Sztuki Tańca w Warszawie przygotowało bezpłatne wejścia na spektakle oraz mały prezent.

Link do zapisów na warsztaty

Wszelkie zapytania należy kierować pod adres: warsztatywdd@gmail.com

Obecnie organizatorzy prowadzą  zapisy tylko na listę rezerwową.

Takako Matsuda tancerka tańca współczesnego, choreografka, performerka. Urodziła się w Tokio w 1978 roku. Ukończyła New York University Tisch School of Art na specjalizacji Taniec w 2001 roku. Praca dla Yoshiko Chuma Dance Company w Nowym Jorku rozpoczęła jej taneczną karierę. W tym czasie założyła grupę performerską „Treaders in the Snow” z Maną Hashimoto, niewidomą tancerką i muzyczką z Japonii. Grupa prezentowała swoje prace w Nowym Jorku, Europie, Japonii, np. podczas Edinburgh Art Festival, Dublin International Dance Festival, PS122, Puffin Rooms. Jeniffer Danning z „New York Times’a” opisywała ich prace jako „magiczne”, a publiczność przyjmowała je z entuzjazmem. W 2001 roku grupa wystąpiła w Kazuo Ohno Butoh House. Dotąd artystka korzystała głównie z technik Limóna i Cunninghama, ale wizyta u Kazuo Ohno zainspirowała ją do włączenia elementów butoh i budoh (japońskiej sztuki walki, szkolącej w ekonomice ruchu). W 2003 roku została wysłana na rezydencję do Finlandii z ramienia Cultural Agency of Japan jako reprezentantka kraju w projektach artystycznych. Prezentowała swoje prace w teatrach w Finlandii, uczyła w Finnish Dance Institute, City Theaters, Turku Dance Institute, itd. Podjęła współpracę z finlandzkimi zespołami tanecznymi, jak New Circus Group CIRKO, występowała w całym kraju i we Francji, w Paryżu. W latach 2006-2009 regularnie występowała w całej Skandynawii i w Japonii. W 2008 roku Takako przeprowadziła się do Polski, gdzie pracowała jako tancerka i choreografka w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Od tamtej pory prezentuje się na festiwalach w Polsce, jak m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie. W ostatnich latach blisko współpracuje z Warsaw Dance Department jako tancerka i instruktorka, ucząc techniki Limóna w połączeniu z butoh, budoh i azjatyckimi stylami pracy z ciałem i ruchem.

***

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:45

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32 godz. 14.45-16.15.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close