Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika tańca współczesnego oparta na technice Marthy Graham – warsztat z Pauliną Wycichowską

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika tańca współczesnego oparta na technice Marthy Graham – warsztat z Pauliną Wycichowską

Na zdjęciu: Paulina Wycichowska. Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Centrum Sztuki Tańca w 2018 roku zaprasza do udziału w cyklu 5 odsłon współczesności, których uczestnicy będą mogli poznać się 5 różnych technik tańca współczesnego.W czerwcu organizatorzy zapraszają na warsztat z techniki tańca współczesnego opartej na technice Marthy Graham, który poprowadzi Paulina Wycichowska. Warsztat w nowoczesny sposób przybliża najważniejsze zasady tej pionierskiej techniki tańca modern, przygotowując ciało tancerza do nawet najbardziej wymagających zadań ruchowych. Konstrukcja zajęć to intensywne ćwiczenia na podłodze, następnie konsekwentnie nawiązujące do nich zadania na środku sali, podróżujące w przestrzeni oraz skoki.

Warsztat pozwala uczestnikom na doświadczenie spójnej metody treningu i organizacji swojego ciała w ruchu w sposób pozwalający na uzyskanie w długofalowym wymiarze efektu wzrostu siły i elastyczności mięśni oraz poprawy kontroli i koordynacji ruchowej w złożonych zadaniach tanecznych.

Program zajęć:

1. Syntetyczna prezentacja sylwetki Marthy Graham jako twórczyni techniki, następnie praktyka: floorwork – intensywne ćwiczenia na podłodze.

2. Powtórka floorwork, a następnie wprowadzenie do standing work – ćwiczenia na środku sali.

3. Powtórka dotychczasowego materiału. Bardziej założone ćwiczenia na środku sali, wprowadzenie do sekwencji ruchowych podróżujących w przestrzeni (travelling).

4. Kumulacja materiału ruchowego: powtórka ćwiczeń na podłodze, na środku sali i podróżujących w przestrzeni. Sekwencje skoków (jumps).

Warsztat będzie zakończony pokazem pracy – lekcją otwartą, która odbędzie się 25 czerwca 2018 o godz. 16.00.

Zapisy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdvV5_xqoPdf4F-EZ8SXZIs0Uk6BKxJ0MarywovFxtJpdYrSg/viewform

Paulina Wycichowska – choreograf, pedagog tańca i tancerka, trenerka Pilates Core. Absolwentka OSB w Poznaniu i London Contemporary Dance School, gdzie studiowała taniec współczesny w wymiarze wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym. Uprzednio związana zawodowo przez 17 lat z Polskim Teatrem Tańca jako solistka i choreograf, obecnie jest artystką niezależną, a także wykładowcą na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu, kierunku Edukacja Prorozwojowa Collegium da Vinci w Poznaniu oraz gościnnym pedagogiem szkoły „Fouetté” w Poznaniu. Jest pedagogiem tańca współczesnego, technik modern i choreologii. Prowadzi autorskie zajęcia z tańca kreatywnego, jest również trenerem grupowym i personalnym metody Pilates Core, koncentrującej się na stabilizacji głębokiej kręgosłupa. Współpracuje z wieloma ośrodkami w Polsce realizując warsztaty tańca współczesnego, terapii ciała i choreologii na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadziła również gościnne masterclasses z tańca współczesnego i technik modern poza granicami Polski, m. in w Izraelu, Norwegii, Islandii, Niemczech, Portugalii, Rosji i na Łotwie. Oprócz tego jest aktywnym członkiem Polskiego Forum Choreologicznego. Paulina Wycichowska jest autorką ponad dwudziestu dzieł choreograficznych, w tym sześciu dużych, pełnowieczorowych, autorskich spektakli. Tańczyła w spektaklach stworzonych między innymi przez choreografów takich jak: Ohad Naharin, Jo Strømgren, Orjan Andersson, Jens Ostberg, Dominique Baguet, Joe Alter, Jossi Berg, Virpi Pakkinen, Istvan Juhos-Putto, Wayne McGregor, Sue McLennan, Henri Oguike, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Iwona Pasińska, Magdalena Reiter, Anna Piotrowska, Andrzej Adamczak, Daniel Stryjecki.

***

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

***

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

powrót

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

04.06.2018 Poniedziałek

godz. 14:30

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, sala 307, w godz. 14.30-16.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close