Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/Koprodukcje: Anna Piotrowska „44powody *dziś są moje urodziny” – wieczór taneczny

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/Koprodukcje: Anna Piotrowska „44powody *dziś są moje urodziny” – wieczór taneczny

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w warszwaie wraz z eferte_Fundacją Rozwoju Tańca zapraszają na premierowy wieczór pt.: 44 powody *dziś są moje urodziny. Impulsem do jego powstania są przede wszystkim urodziny Anny Piotrowskiej, choreografki i reżyserki, która od ponad 20 lat kształtuje swój artystyczny świat. Jubileusz jest pretekstem do spełniania marzeń, którymi są m.in. zaproszenie do współpracy córek, Aleksandry i Małgorzaty oraz spotkanie z teatralnymi przyjaciółmi.

Wieczór składać się będzie z czterech części. Zaprezentowany zostanie projekt just & jump, zrealizowany z grupą performatywną Szure Sure z Warszawy, z którą Piotrowska od lipca 2017 spotyka się regularnie w ramach programu mufmi_Sure, realizowanego w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.  Kolejną propozycją jest przygotowany w koprodukcji CST i eferte tryptyk, nazwany fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery, w ramach którego zobaczymy trzy premierowe przedstawienia jubilatki: ce_real mothers (występują: Anna Piotrowska i Małgorzata Piotrowska), kompozycja_trzecia rzeczywistość (występują: Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska i Aleksandra Piotrowska na gitarze basowej) oraz ziemia niczyja (występują: Anna Piotrowska, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov i beatboxer Dominik „Domix” Franusik; ze scenografią Adama Królikowskiego). Gospodarzem wieczoru będzie Łukasz Pawłowski, aktor i pisarz, znany z przedstawień Piotrowskiej m.in. kwadrat w szafie, toniejestpostawartystczna! czyli premiery nie będzie! i w warstwie głosowo-tekstowej: PRZY PRZY…Czekając trawnika.

Głównym powodem stworzenia tryptyku fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery była chęć zmierzenia się przede wszystkim z zagadnieniem kompozycji poprzez ustawienia i relacje liczbowe w przestrzeni.

Anna Piotrowska – tancerka, choreografka, reżyserka, nauczycielka tańca współczesnego, Fundatorka i Prezeska Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka mufmi w Warszawie (od 1995 r.), producent teatralny. Kierownik artystyczna zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu (2014-2018).  Od 1996 roku stworzyła ponad 100 autorskich choreografii i przedstawień. Pomysłodawczyni
i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Otrzymała nagrodę Województwa Śląskiego Złotą Maskę 2016  za całokształt pracy, za reżyserie  i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 roku.

http://annapiotrowska.com

https://vimeo.com/user6161350

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:
www.centrumsztukitanca.eu
http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/
Facebookwww.facebook.com/cstwarszawa
Instagramhttps://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitterhttps://twitter.com/CSTwWarszawie

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC.

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie:

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 18:00

Warszawa: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Dom Kultury Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32, Scena Broadway

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close