Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018: Otwarty pokaz pracy z Dominiką Stróżewską (lekcja pokazowa)

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018: Otwarty pokaz pracy z Dominiką Stróżewską (lekcja pokazowa)

Na zdjęciu: Dominika Stróżewska. Fot. Cyprian Kucharuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Otwarty pokaz pracy w ramach Programu Warsztatów Tanecznych Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Warsztat z Dominiką Stróżewską inspirowany jest teorią ruchu Rudolfa von Labana i techniką Williama Forsythe’a.

 

Od prowadzącej:

W trakcie pokazu zaprosimy publiczność, aby doświadczyła tego, nad czym pracowaliśmy na warsztatach w kontekście przestrzeni. Uczestnicy osobiście wybiorą ćwiczenia, które okazały się najbardziej pomocne w zrozumieniu materiału i podzielą się nimi z przybyłymi gośćmi.

Więcej o warsztacie:

 http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/13971

Dominika Stróżewska zaczęła tańczyć w wieku 6 lat w swoim rodzinnym mieście, Skwierzynie. W 2010 roku dołączyła do Caro Dance Company, gdzie występowała m.in. w spektaklach: Jakuba Mędrzyckiego – We are, Iwony Orzełowskiej – Carmen, Zapach kobiety, Thierry’ego Vergera – Delta 12. Obecnie jest studentką IV  roku na Wydziale Tańca Współczesnego na Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu (Austria). Podczas studiów Dominika skorzystała z programu Erasmus w Hochschule fur Musik und Tanz in Köln (Niemcy). Podczas 4 lat studiów miała przyjemność pracować m.in. z Regina van Berkel, Evangelos Poulinas, Dorotą Łęcką. Na drugim roku studiów Dominika była tancerką w produkcji w Landestheater Linz (2015-2016) – choreografia Matthew Tusa. Dominika Stróżewska razem z Mayą Lamovsek pracowały nad duetem „(Inter)space”. Zaprezentowały go na festiwalu „Preprostost Simplicity performa i platforma” (Maribor, Słowenia, 2016) i  na festiwalu „Zimska plesna sola” (Maribor, Słowenia, 2016). Obecnie tancerka tworzy solowy spektakl an aimless series of words and fragments of thoughts, który został zakwalifikowany i będzie zaprezentowany podczas konkursu Solo-Tanz-Theater Festival w Stuttgarcie. Jej głównym celem jako tancerza, nauczyciela i choreografa jest rozwój i praca nad sposobami komunikacji.

Kuratorka Programu Praktyka tańca: Maja Katarzyna Molska / Fundacja Movementum / Warsaw Dance Department

Wszelkie zapytania należy  kierować pod adres: warsztatywdd@gmail.com

***

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, sala 307, wstęp wolny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close