Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Alicja Czyczel „ciało, na głos”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Alicja Czyczel „ciało, na głos”

Alicja Czyczel "ciało, na głos"

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów trzecich urodzin Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz konferencji Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku CST zaprasza na spektakl Alicji Czyczel ciało, na głos.

W tej choreografii wyobraźnia jest dźwiękowa. Ciało tancerki negocjuje z językiem, z którym dzieli przestrzeń. Mowa porusza, przemieszcza się i kieruje uwagę widzek i widzów ku licznym relacjom dźwięku i ruchu. Słowo mówione ma performatywną siłą sprawczą na równi z tańcem. Metodologia i wrażliwość, które towarzyszyły twórczyniom tego spektaklu, stawiają słuch, percepcję energii i ruch uwagi ponad zmysł wzroku. Czy możliwa jest choreografia wyobrażonego, niewidzialnego oraz odczuwalnego ciała?

Choreografia i wykonanie: Alicja Czyczel

Badania choreograficzne: Dana Chmielewska, Zehra Proch, Emma Tricard

Dokumentacja procesu: Filip Madejski

Opieka artystyczna: Jocelyn Cottencin, DD Dorvillier

Konsultacja lingwistyczna: Frédéric Delord

Produkcja: ICI-CCN Montpellier Occitanie, Master ex erce

Koprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Partnerzy: Narodowe Centrum Rozwoju Choreografii La Maison CDCN w Uzès, Teatr Le Périscope w Nîmes, Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Premiera francuska: 22 maja 2019

Premiera polska: 20 września 2019

Czas trwania: 30 min

Bilety: 20 zł (dla uczestników konferencji CST wstęp wolny)

Alicja Czyczel choreografka, tancerka i kulturoznawczyni dzieląca czas pomiędzy Francję i Polskę. Absolwentka magisterskich studiów choreograficznych exerce w Narodowym Centrum Choreografii ICI-CCN w Montpellier, filmoznawstwa na UJ, Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych i Społecznych na UW oraz Paris-Sorbonne. Laureatka nagrody specjalnej im. Jerzego Gota za pracę z zakresu historii teatru polskiego w konkursie organizowanym przez Instytut Teatralny w Warszawie. Absolwentka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Młodej Polski, Alternatywnej Akademii Tańca w Art Stations Foundation oraz danceWEB. Jej praktyka choreograficzna opiera się na badaniu wyobraźni i wytwarzaniu zmysłowych fikcji w relacji z ciałem, słowem mówionym i dźwiękiem oraz traktowania ruchu uwagi jako narzędzia. Angażuje się w projekty in situ, prowadzi warsztaty choreograficzne dla dzieci oraz spacery performatywne.

Spektakl prezentowany w jednym wieczorze ze spektaklem Absolwenci Agnieszki Borkowskiej. Po spektaklach odbędzie się panel dyskusyjny Choreografia jest kobietą. Przyszłość warszawskiego środowiska tanecznego w kontekście istnienia Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Prowadzenie: Hanna Raszewska-Kursa.

Udział biorą: Agnieszka Borkowska, Izabela Chlewińska, Alicja Czyczel, Natalia Oniśk, Anna Piotrowska

***

Spektakl prezentowany w ramach konferencji CST 2019 Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku.

 

Trzydniowa ogólnopolska konferencja naukowa Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku to okazja do spotkania się w jednym miejscu badaczy tańca, krytyków, producentów czy artystów, którzy wspólnie dokonają podsumowania, dotyczącego rozwoju tańca i choreografii w Warszawie od początku XX wieku aż do czasów współczesnych. Na konferencję składają się trzy części: naukowa, praktyczna i artystyczna.

Kuratorki:

 

mgr Marta Seredyńska

Kuratorka Konferencji CST 2019: część naukowa

mgr Paulina Święcańska

Kuratorka Konferencji CST 2019: część praktyczna

mgr Agata Życzkowska

Kuratorka Konferencji CST 2019: część artystyczna

***

Współpraca w ramach projektu CST: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close