Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Anna Piotrowska „Dance while walking / Street of presence” – warsztaty site-specific

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Anna Piotrowska „Dance while walking / Street of presence” – warsztaty site-specific

fot. Małgorzata Piotrowska, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach konferencji Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku, organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Anna Piotrowska poprowadzi warsztaty site-specific, zatytułowane Dance while walking / Street of presence.

O warsztacie:

Obecność, siła ciekawości, objawiająca się w ruchu i bezruchu. Wędrówki ciała i podróże w ciele. Prowokacje, wyciszenia. Spostrzeżenia oddalone ode mnie i wciągające mnie w działanie. Skrzyżowania ciała obserwowanego i obserwującego siebie w akcji, w przestrzeni rozpoznanej, zgłębionej, odczuwanej. Konfrontacja z przestrzenią, energią, samopoczuciem

w przestrzeni miejskiej Warszawy. Przestrzeń w powiększeniu. Jak zobaczyć więcej, usłyszeć więcej i poczuć więcej. 

Doświadczenie prowadzenia warsztatów z dziedziny site-specific art, czyli swoistej sztuki współgrania z otoczeniem, zrodziło się z autorskiego projektu Atak przestrzeni, który Anna Piotrowska eksploruje nieustannie od 2006 roku. Projekt zapoczątkowany został na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego PolemiQi w Warszawie, a swoją kontynuację miał w kolejnych projektach m.in.: transmarszałkowska, mufmi out-in, kino o każdej porze, przestrzeń_inspiracja, puste miejca, obecność obecności, Na bosaka – ogólnopolskich warsztatach tańca współczesnego w Połczynie Zdroju.

Doświadczenia zebrane w ciągu warsztatów zostaną zaprezentowane publiczności.

Prowadząca:

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczycielka tańca współczesnego, tancerka. Fundatorka i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995 roku), producent teatralny. Od 1996 roku stworzyła 114 autorskich choreografii i przedstawień teatralnych. Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu (2014-2018). Wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Muzycznej w Łodzi i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Otrzymała nagrodę Województwa Śląskiego „Złota Maska 2016” za całokształt pracy, za reżyserię i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 roku. Spektakl bless the king_nieliryczna pieśń otrzymał nagrodę na Festiwalu SzekspirOFF 2018 w Gdańsku.

Jej artystyczne zainteresowania to przede wszystkim improwizacja i pogłębianie świadomości ciała i umysłu jako narzędzia zwielokrotnionej, wielofunkcyjnej obserwacji. Piotrowska poszukuje relacji obiektywnego ciała w kategorii, którą nazwała „onebodyspacerecognizer”. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniem pracy procesowej (odkrywając m.in. narzędzia zgłębiające laboratoryjną pracę nad tekstem), kreacją postaci, jak również wzmacnianiem doświadczenia w podwyższonych stanach ciała i umysłu, poprzez działanie na wyobrażeniach i emocjach, wpływających na kreację ruchu i poszukiwanie kanałów energetycznych, które uwalniają sam taniec.

http://annapiotrowska.com

https://vimeo.com/user6161350

Wstęp wolny (do wyczerpania wolnych miejsc); zapisy: online

—————–

Współpraca w ramach projektu CST: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:
www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/
Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Warszawa/CST: Mazowiecki Instytut Kulturyul. Elektoralna 12, w godz. 15.00-18.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close