W ramach obchodów trzecich urodzin Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz konferencji Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku CST zaprasza na pokaz finałowy kończący pięciodniowe warsztaty site-specific z Anną Piotrowską. Pokaz zatytułowany jest Dance While Walking/Street of Presence.
Obecność, siła ciekawości, objawiająca się w ruchu i bezruchu. Wędrówki ciała i podróże w ciele. Prowokacje, wyciszenia. Spostrzeżenia oddalone ode mnie i wciągające mnie w działanie. Skrzyżowania ciała obserwowanego i obserwującego siebie w akcji, w przestrzeni rozpoznanej, zgłębionej, odczuwanej. Konfrontacja z przestrzenią, energią, samopoczuciem w przestrzeni miejskiej Warszawy. Przestrzeń w powiększeniu. Jak zobaczyć więcej, usłyszeć więcej i poczuć więcej.
Wstęp wolny
Anna Piotrowska
Tancerka, choreografka, reżyserka, nauczycielka tańca współczesnego, Fundatorka i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” teatr tańca w Warszawie (1995). Od 1996 roku stworzyła 110 autorskich choreografii i przedstawień. Kierownik artystyczny (2014-2018) w Teatrze ROZBARK. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek, (Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in.
Laureatka SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005/2006), wielokrotna jurorka SoloDuo. Stypendystka British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Producentka przedstawień teatru tańca. Jurorka Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Jurorka Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych.
***
Spektakl prezentowany w ramach konferencji CST 2019 Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku.
Trzydniowa ogólnopolska konferencja naukowa Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku to okazja do spotkania się w jednym miejscu badaczy tańca, krytyków, producentów czy artystów, którzy wspólnie dokonają podsumowania, dotyczącego rozwoju tańca i choreografii w Warszawie od początku XX wieku aż do czasów współczesnych. Na konferencję składają się trzy części: naukowa, praktyczna i artystyczna.
Kuratorki:
mgr Marta Seredyńska
Kuratorka Konferencji CST 2019: część naukowa
mgr Paulina Święcańska
Kuratorka Konferencji CST 2019: część praktyczna
mgr Agata Życzkowska
Kuratorka Konferencji CST 2019: część artystyczna
***
Współpraca w ramach projektu CST: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.
Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa
Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach: