Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Filip Szatarski „Męskie tańczenie” – warsztaty „Clever Method”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Filip Szatarski „Męskie tańczenie” – warsztaty „Clever Method”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach konferencji Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku – a także obchodów trzecich urodzin Centrum Sztuki Tańca w Warszawie – CST zaprasza na cykl warsztatów Męskie tańczenie. W piątek 20 września Filip Szatarski poprowadzi warsztat Clever Method.

O warsztacie:

Clever Method jest metodą warsztatową, która próbuje inspirować do działania w oparciu o wyobraźnię i potencjał wewnętrzny. Otwiera zamknięte dotąd zakazane pokoje, uwalnia barwy, smaki i dźwięki, o których zapomnieliśmy, że w nas istnieją. Podczas improwizacji ciało performera, tancerza zostaje nakarmione i wzbogacone serią nowych, różnorodnych impulsów. Pozwala to rozwinąć nowe narzędzia recepcyjne.

Prowadzący:

Filip Szatarski – artysta badający szeroko pojęte sztuki tańca i teatru w połączeniu z muzyką i sztukami wizualnymi. Jako choreograf, tancerz, performer i dramaturg zrealizował 16 własnych spektakli, współpracując z artystami na całym świecie. Zajmuje się również realizacją choreografii i ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych w Polsce i za granicą (ponad 50 realizacji). Prowadzi warsztaty świadomości ciała dla profesjonalnych aktorów teatralnych, studentów i seniorów. Jest laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, wielokrotnym laureatem stypendium kulturalnego Miasta Gdańska oraz stypendium rządu japońskiego. Jako pedagog tańca uczy improwizacji, kładąc nacisk na performans i obecność sceniczną oraz na techniki memory flash back. Od 2012 roku wspólnie z Radkiem Heweltem prowadzi w Austrii inicjatywę o nazwie Clever Project, która stawia sobie za cel wyeliminowanie zjawiska kryzysu ze sztuki współczesnej. Współpracuje z muzykami, nagrywa własne utwory muzyczne.

 

Wstęp wolny. Brak wolnych miejsc.

—————–

Współpraca w ramach projektu CST: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:
www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/
Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Warszawa/CST: Mazowiecki Instytut Kulturyul. Elektoralna 12, w godz. 9.00-12.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close