Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Iwona Olszowska „Po_łączenie /taniec współczesny oparty na metodzie BMC®” – pokaz finałowy

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Iwona Olszowska „Po_łączenie /taniec współczesny oparty na metodzie BMC®” – pokaz finałowy

fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca zaprasza na pokaz kończący warsztaty Po_łączenie /taniec współczesny oparty na metodzie BMC® z Iwoną Olszowską. Podczas czterech dni uczestnicy odkrywali połączenia pomiędzy różnymi warstwami ciała, a także między ruchem i przestrzenią. Ich poszukiwania opierały się na technice Body-Mind Centering i anatomii doświadczalnej. Finałowy pokaz otwarty jest dla wszystkich chętnych.

Wstęp wolny (bez konieczności rezerwacji).

Sama artystka tak pisze o idei warsztatów Po_łączenie /taniec współczesny oparty na metodzie BMC®

:

„Warstwy ciała… Połączenie…

Połączenia na poziomie ciała…

Połączenie z ziemią grounding…

Połączenie z przestrzenią kinestetycznie.

Skóra. Powięzi. Zmysły.

Dotyk. Oddech. Komórki.

Granice… Wsparcie… Prowadzenie…

Zaufanie… Równowaga… Słuchanie…

Dialogowanie… Improwizacja”.

„Warsztaty będą eksploracją połączeń występujących pomiędzy różnymi warstwami naszego ciała. Będziemy na nowo odkrywać powiązania naszego ruchu z przestrzenią i ziemią. Zbadamy w jaki sposób jesteśmy połączeni z przestrzenią kinestetyczną poprzez narząd naszej skóry, powięzi i zmysły. Zgłębimy możliwości jakie wnosi do naszego ciała siła uziemienia- grounding. W tym celu posłużymy się narzędziami anatomii doświadczalnej i techniki Body-Mind Centering (…)”.

Iwona Olszowska – tancerka, improwizatorka, choreograf i nauczyciel tańca. Jest pedagogiem Somatic Movement wg metody Body-Mind Centering®; założycielka i dyrektor artystyczny Experimental Dance Studio EST w Krakowie.

Tańczy, występuje i uczy na festiwalach i warsztatach w całej Europie. Występowała na festiwalu Improwizacji w Judson Church w Nowym Jorku, na Uniwersytecie George Washington oraz w Dartington College w Anglii. Obecnie uczy w takich instytucjach jak Hurtownia Ruchu, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Łodzi i innych.

Jej praktyka artystyczna i pedagogiczna czerpie z technik tańca współczesnego i metod somatycznych. Kształciła się m.in. u Milan Kozanek, Rey Chunk, Eckhard Muller, Yaniv Mintzer, Benno Voorham, Steve Bats, Joerg Hassman, Adrian Russi and Nancy Stark Smith. Uczestniczyła w zajęciach także na Uniwersytecie George Mason, Uniwersytecie Alabama oraz Uniwersytecie Calgary.

Jej twórczość obejmuje prace choreograficzne, projekty improwizacyjne, site-specific, a także współpracę z muzykami. Ostatnio współpracowała z muzykiem Marcinem Janusem i designerem Grzegorzem Kaliszukiem, jak również współpracowała nad projektami improwizacyjny z Renatą Piotrowską, Michaelem Schumacherem, Natalią Iwaniec, Anną Haracz i Pawłem Koniorem.

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu 2016 i 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

                       

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/ Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele”/ Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte”/ Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

05-077 Warszawa

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019 (miniaturka)

Mazowiecki Instytut Kultury (miniaturka)

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006 r. nr 90, poz. 631, z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close