Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Karolina Kroczak „Oddaj ciężar” – warsztat tańca współczesnego/partnering

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Karolina Kroczak „Oddaj ciężar” – warsztat tańca współczesnego/partnering

fot. Alicja Szulc

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w dniach 27-31 maja zaprasza na warsztaty Oddaj ciężar, które poprowadzi Karolina Kroczak. Zajęcia poświęcone będą partnerowaniu – jako technice tańca współczesnego, ale też jako językowi pracy twórczej i drodze rozwoju motorycznego tancerza.

O warsztatach:

Podczas warsztatu centralnym zagadnieniem będzie praca z ciężarem ciała partnera, zarówno w uczeniu się techniki elementów, jak i w perspektywie rozwoju własnej świadomości operowania ciężarem ciała i jego strukturą. Poprzez pracę somatyczną, uczestnicy będą badać potencjał wytrącenia ciała z utartych ścieżek ruchowych, zgodnie z przekonaniem, że odpowie ono na bodziec w najbardziej organiczny dla siebie sposób. Zajmą się także różnorodnością dotyku i pracy z różnymi warstwami ciała w kontakcie.

 

Warsztat podzielony będzie na 3 części tematyczne:

– bodywork i potencjał organicznej responsywności ciała na kontakt fizyczny

– improwizacja z partnerem z wykorzystaniem podstawowych zasad partneringowych

– technika wykonania poszczególnych partnerowań i umiejętność jej zastosowania w otwartych strukturach ruchowych.

Prezentowane podejście do partneringu zostało wypracowane w projekcie Karoliny Kroczak Oddaj Ciężar. Projekt ten powstał w 2015 roku z potrzeby rozwijania dziedziny partneringu, jako narzędzia treningowego i języka twórczego w zakresie teatru tańca, performansu i tańca współczesnego w Polsce. Skierowany jest zarówno do osób zajmujących się tańcem zawodowo, jak i amatorów, którzy chcą szkolić się w tej dziedzinie. Założeniem projektu jest kreacja wydarzeń artystycznych i form scenicznych w oparciu o język improwizacji z partnerem i technikę partneringu, prowadzenie szkoleń i warsztatów z tej dziedziny. Więcej na: FB

Udział w warsztatach jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Wymogiem koniecznym jest zobowiązanie się do obecności podczas wszystkich 5 dni warsztatów, łącznie z lekcją pokazową, która odbędzie się ostatniego dnia, tj. 31 maja w godz. 12.00-13.00 i będzie otwarta dla publiczności.

Zaproszenie skierowane jest zarówno do zawodowych tancerzy, jak i do amatorów.

Zgłoszenia: tutaj

Kontakt: warsztaty@centrumsztukitanca.eu

Zajęcia odbywają się w Sali Baletowej Mazowieckiego Instytutu Kultury (piętro 2).

Prowadząca:

Karolina Kroczak – tancerka, choreografka, pedagog tańca współczesnego, świadomego ruchu,  improwizacji i partnerowania. Absolwentka Wiedzy o Kulturze (Uniwersytet Warszawski) i projektu edukacyjnego Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych (Śląski Teatr Tańca/ Leonardo da Vinci). Jako tancerka w latach 2006-2018 pracowała w Teatrze Tańca Zawirowania (m.in. spektakle Closenes, Fuera de Campo /chor. Daniel Abreu, Out in the line up /chor. Nadar Rosano, Where Should We Go). Stworzyła też choreografie dla zespołu: Rzeczy, rzeczy, rzeczy, Wybieg, The crossing: Fish Tail. W latach 2010-2017 pracowała przy produkcjach teatralnych (Teatr Capitol) i telewizyjnych (TVN – choreograf programu You Can Dance – po prostu tańcz!, Polsat Dancing with the Stars/ Taniec z Gwiazdami). Prowadzi szkolenia z partnerowania, improwizacji i kompozycji tańca (m.in. w Warszawskiej Szkole Filmowej, szkolenie tancerzy programu You Can Dance, Kurs Instruktora Tańca Egurrola Dance Studio, Mad Catz Mentorship Program). Od 2015 roku tworzy autorski projekt Oddaj Ciężar – cykl szkoleń i projektów artystycznych, których podstawowym założeniem jest użycie techniki partneringu i improwizacji kontaktowej, zarówno w treningu, jak i pracy twórczej.

***

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu: Mazowiecki Instytut Kultury

Spektakl i warsztaty realizowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, której organizatorem od 2019 roku jest Instytut Muzyki i Tańca.

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 09:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, w godz. 9.00-12.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close