Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Thierry Verger – warsztaty Modal Underground

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Thierry Verger – warsztaty Modal Underground

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na warsztaty Modal Underground, które poprowadzi Thierry Verger. Modal Underground to technika stworzona przez Thierry’ego, inspirowana różnymi tradycjami kulturowymi i stylami tańca. Warsztaty przeznaczone są dla osób praktykujących regularnie taniec współczesny, klasyczny lub improwizację kontaktową i zakończą się pokazem otwartym dla publiczności.

O warsztacie:  

Technika Modal Underground Thierry’ego Vergerera będzie podstawą dla partneringu (pas de deux). Modal Underground odznacza się wyjątkowym bogactwem ruchów, rozwiązań i sposobów interakcji pomiędzy tańczącymi partnerami. Role są tu jasno określone – mężczyzna jest zwykle osobą prowadzącą i podnoszącą. Partnerzy oddają ciężar, podobnie jak to się dzieje w improwizacji kontaktowej, ale jednocześnie stosują różnego rodzaje dźwignie, bardziej fizyczne manipulacje czy dynamiczne podnoszenia. Pracują zarówno w pozycjach stojących, pośrednich, jak i w parterze. Kontakt między partnerami jest zwykle bliski i wymagający dużej dyscypliny oraz precyzji ruchów.

Warsztaty Thierry’ego Vergera charakteryzują się dużą energią i niezwykłą atmosferą. Oparte są najczęściej na krótkich choreografiach, zmienianych lub dynamicznie rozwijanych na każdych zajęciach. Uczestnicy poznają także podstawowe zasady, pozycje i podnoszenia. Zajęcia skupione będą jednak przede wszystkim na praktyce i doświadczeniu samego tańca.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tutaj

Thierry Verger – francuski tancerz, edukator, choreograf. Twórca stylu Modal Underground. W swojej pracy opiera się na stworzonej przez siebie, oryginalnej i eklektycznej technice tanecznej. Czerpie z doświadczeń mistrzów tańca z przeszłości i teraźniejszości, ze sztuk walki i tańca rytualnego. Modal Underground to pomost pomiędzy średniowieczną fantazją a współczesną rzeczywistością. Ten sposób tworzenia choreografii łączy przeciwieństwa: klasyczne linie i barokowe krzywe, zmysłowość i nieokiełznanie. Współpracuje z wieloma znanymi szkołami i teatrami tańca w Europie. Na stałe mieszka, tworzy i uczy w Paryżu.

https://www.youtube.com/watch?v=pQQ9dJzVAJs

***

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronie:

www.centrumsztukitanca.eu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, w godz. 9.00-13.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close